Dodana: 17 czerwiec 2019 16:17

Zmodyfikowana: 17 czerwiec 2019 16:17

Zwycięska ekipa Taekwon-do z wizytą u marszałka

Combat Sports Academy z Dąbrowy Białostockiej osiągnęła podczas ubiegłotygodniowych zawodów w Rosji historyczny sukces. Podczas X Otwartego Pucharu Europy w Soczi podlaski zespół zajął drugie miejsca w klasyfikacji juniorów, seniorów oraz łącznej. Dziś (17 czerwca br.) sportowcy - z podziękowaniem za wsparcie - odwiedzili Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.

Wizyta sportowców w gabinecie marszałka - selfie

Zawody skupiły ponad 1000 uczestników w kategoriach kadet, junior i senior, z ok. 30 krajów świata. Województwo Podlaskie reprezentowało ośmiu zawodników klubu  Combat Sports Academy z Dąbrowy Białostockiej. W poniedziałek ekipa w składzie: Julia Kułak, Natalia Kułak, Hubert Mackało i Paweł Majewski wraz z trenerem Tomaszem Leszkowiczem na czele odwiedzili marszałka Artura Kosickiego.  Podziękowali za wsparcie finansowe, jakiego udzieliło Województwo Podlaskie drużynie, by mogła wziąć udział w zawodach w Soczi.

 Wspominając zawody trener Tomasz Leszkowicz podkreślił, że byli zaskoczeni miłym przyjęciem. – Niestety, w wymiarze sportowym, nie odwdzięczyliśmy się gospodarzom zbyt miło. Gdy nasze dziewczęta wygrały w finale walk drużynowych trochę uciszyliśmy kibiców rosyjskich, ale taki jest sport – mówił.

 W ramach podziękowań zawodnicy sprezentowali marszałkowi oraz obecnym na spotkaniu radnym wojewódzkim Sebastianowi Łukaszewiczowi oraz Pawłowi Wnukowskiemu specjalne grawertony, a dodatkowo w ręce marszałka Kosickiego trafił puchar zdobyty w Soczi przez jednego z zawodników Combat Sports Academy.

Zespół czeka w najbliższym czasie zakończenie sezonu oraz obóz rekreacyjny, a po wakacjach powrót do kolejnych treningów i przygotowania do sezonu, który zaczynie się wiosną przyszłego roku.

mn/red.art 

 

 

 

facebook