Dodana: 15 czerwiec 2019 08:48

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2019 08:48

Zmierz czas swojej jazdy

W sobotę na Torze Wschodzący Białystok odbędą się jazdy z elektronicznym pomiarem czasu. To doskonały trening dla kierowców, którzy startują w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku.

Ilustracja do artykułu Tor Wschodzący Białystok 1.jpg

15 czerwca na Torze Wschodzący odbędą się jazdy samochodowe z elektronicznym pomiarem. Specjalny system pozwala precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Sesje odbędą się w godz. 11:00-13:30 oraz 14.00-16.30. Koszt to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych kierowców. To dobry trening także dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu i porównać czas z innymi kierowcami.

Niedzielne jazdy to sprawdzian przed Samochodowymi Mistrzostwami Białegostoku i Samochodowymi Mistrzostwami Okręgu Białostockiego 2019. Kolejna runda zawodów, które organizuje Automobilklub Podlaski w Białymstoku, odbędzie się na również na Torze Wschodzący Białystok tydzień później – 22 czerwca. Szczegóły, karta zgłoszeniowa i regulaminy dostępne są na stronie: http://smbap.pl/.  W zawodach może wziąć udział każdy kierowca, który ma prawo jazdy kat. B i sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC. 

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania obiektu (m.in. harmonogram, cennik, wydarzenia, sposób rezerwacji) znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. W HARMONOGRAMIE OBIEKTU widocznym w lewym, górnym rogu można zapoznać się z wydarzeniami organizowanymi na obiekcie, rezerwować miejsca i dokonywać płatności.

Regularnie na Torze Wschodzący Białystok odbywają się swobodne jazdy samochodowe i motocyklowe. Można się na nie umawiać także w innych terminach pod adresem tor@bosir.bialystok.pl lub pod nr tel. 699 677 115.

mat. BOSiR / oprac. mn

foto: BOSiR

facebook