Dodana: 29 kwiecień 2019 10:43

Zmodyfikowana: 29 kwiecień 2019 10:43

XX Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „100 Pomysłów dla Biebrzy"

Biebrzański Park Narodowy zaprasza 5 maja do Osowca-Twierdzy. Biebrzańskie Targi to przegląd lokalnego rękodzieła, zdrowej żywności z ekologicznie czystych terenów Podlasia i sztuki ludowej. Jest to impreza cykliczna odbywająca się co roku w długi weekend majowy.

Ilustracja do artykułu plakat - Biebrzanskie Targi.jpg

Do Osowca-Twierdzy przybywają przede wszystkim twórcy z Podlasia, ale też z Kurpi, Mazowsza, Warmii i Mazur, Litwy. Celem Targów jest promowanie dziedzictwa kulturowego regionu. W tym roku wśród wielu pokazów zaprezentują się: twórczynie ludowe z Gminy Lipsk z unikalnymi pisankami i tkaczki z Gminy Janów, które będą tkały na krosnach i przędły na kołowrotku.

Impreza ma charakter promocyjno-edukacyjny. W siedzibie Parku obejrzeć będzie można najnowsze filmy o Biebrzy, produkcje z 2018 r. O zabawkach z duszą, lipskich pisankach i podwójnych dywanach opowiedzą na sali wykładowej artyści ludowi. W ramach współpracy z Muzeum Podlaskim w Białymstoku, świętującym jubileusz 70-lecia, zorganizowano archeologiczny weekend: popularno-naukowe prelekcje i wystawę. Atrakcją będzie zrekonstruowane obozowisko łowców-zbieraczy epoki kamienia, z aktywnościami dla odwiedzających. 
Biebrzański Park Narodowy przygotował również piknik edukacyjny, warsztaty garncarskie nawiązujące do kultury jaćwieskiej i plenerowe gry przyrodnicze z upominkami. Na scenie, jak co roku, zapewniamy barwne występy. 

Targi odbędą się na placu przy siedzibie Parku, w godzinach 9.00-15.00.

Więcej: informacja i program

mat. org

facebook