Dodana: 17 luty 2020 11:34

Zmodyfikowana: 17 luty 2020 11:34

Wręczono Łomżyńskie Laury Sportowe

Klub Uczelniany AZS PWSIiP Metal –Technik Łomża w kategorii „Drużyna”, Piotr Łobodziński i Monika Marcinczyk w kategorii „Sportowiec” oraz Wacław Tarnacki, Zbigniew Turowski i Damian Zorczykowski w kategorii „Trener” to tegoroczni laureaci najważniejszych kategorii Łomżyńskich Laurów Sportowych. W ceremonii podsumowania sportowych dokonań za 2019 r. wziął udział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Laureaci łomżyńskich sprotowych laurów.jpg

- Dla samorządowców bardzo ważna jest możliwość przekazania podziękowań i gratulacji osobom, które w swoich dziedzinach - w tym przypadku w sporcie - dążą i osiągają mistrzostwo – mówił Marek Olbryś.
Dodał również, że osiągnięcia sportowe zdobywane przez Podlasian, to znakomita promocja województwa.
Marszałek podkreślał, że formuła łomżyńskiej uroczystości przewiduje uhonorowanie nie tylko czynnych sportowców, ale  także tych, którzy już nie biorą udziału w rywalizacji.

-  Ja też trenowałem sport i wiem jak to fajnie spotkać po latach swojego mistrza  - powiedział Marek Olbryś.

Wicemarszałkowi przypadło w udziale m.in. uhonorowanie Piotra  Łobodzińskiego. Zawodnik klubu LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża jest od lat najlepszym na świecie specjalistą towerrunningu, czyli wbiegania po schodach na szczyty najwyższych budowli świata.
W ubiegłym roku po raz szósty zdobył Puchar Świata, ma w dorobku wygrane wyścigi  m. in. na Wieżę Eiffla w Paryżu, telewizyjną wieżę Ostankino
w Moskwie czy Empire State Building w Nowym Jorku, ale przede wszystkim na drapacze chmur w Chinach, Hongkongu, na Dalekim Wschodzie  i nad Zatoką Perską, bo w Azji odbywa się najwięcej imprez w tej specjalności.

- Byłem już nagrodzony Łomżyńskim Laurem, choć poprzednio  raczej jako reprezentant sportów niekonwencjonalnych, a tym razem chyba nie tylko za szósty Puchar Świata i rok 2019, ale również za resztę mojego dorobku, czyli m. in. typowo lekkoatletyczne medale mistrzostw Polski i inne dokonania - Piotr Łobodziński.

Razem z mistrzem towerrunningu laur Sportowca Roku otrzymała Monika Marcińczyk, czwarta zawodniczka mistrzostw świata w szachach szybkich do lat 16. Drużyna roku to występujące w ekstraklasie tenisa stołowego zawodniczki KU AZS PWSIiP Metal –Technik Łomża; Trenerzy Roku - Wacław Tarnacki (tenis stołowy), Zbigniew Turowski (trójbój siłowy i kulturystyka) oraz Damian Zorczykowski (sporty walki). Ponad 30 młodych lekkoatletów, bokserów, tenisistów, zapaśników, piłkarzy szachistów, reprezentantów sportów walki zostało wyróżnionych w kategorii "Talent" za ponadlokalne sukcesy.  

W punktacji klubów z Łomży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu najlepszym wynikiem mogą poszczycić sie lekkoatleci z klubów: „Prefbet Śniadowo” Łomża (141 pkt), Ludowego Klubu Sportowego „Narew- Kurpiewski” Łomża (73,5 pkt) i Uczniowskiego Klubu Sportowego "Liceum Sportowe" oraz bokserzy Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger” Łomża (54 pkt).

Za sportowe osiągnięcia nagrodzonych zostało w sumie około pięćdziesięciu osób, a prawie drugie tyle sponsorów odebrało podziękowanie za wspieranie łomżyńskich zawodników. Niespodzianką był specjalny laur, którym sportowcy uhonorowali prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Uroczysta gala wręczenia Łomżyńskich Laurów Sportowych odbyła się tradycyjnie w Restauracji Amadeus. W jej trakcie wręczone zostały laury w kategoriach „Talent”, „Postęp”, „Inne osiągnięcia sportowe”, „Całokształt działalności w łomżyńskim sporcie”, „Sponsor”, „Trener”, „Drużyna” i „Sportowiec”.

 

mg/red.ak

facebook