Dodana: 14 październik 2019 13:55

Zmodyfikowana: 14 październik 2019 13:55

Wicemistrz Polski Kyokushin Kumite z Białegostoku

Dariusz Cymmerman z Białegostoku zajął drugie miejsce w XX Mistrzostwach Polski Kyokushin Kumite Open i Kata Seniorów. W zawodach, które odbyły się w Szczecinie (12.10 br.) wzięło udział 220 zawodników.

Ilustracja do artykułu Dariusz Cymmerman i Rozalia Pawilcz z Białostockiego Klubu Karate Kyokushin KANKU.jpg

W XX Mistrzostwach Polski Kyokushin Kumite Open i Kata Seniorów oraz Mistrzostwach Polski Kyokushin Juniorów Młodszych województwo podlaskie reprezentowało dwoje zawodników Białostockiego Klubu Karate Kyokushin"KANKU".

Sensei Dariusz Cymmerman zajął drugie miejsce w kategorii Masters -85 kg. W rywalizacji kobiet Senpai Rozalia Pawilcz wygrała swoją pierwszą walkę i weszła do 1/4 finału, gdzie spotkała na swojej drodze bardzo silną zawodniczkę (która finalnie zajęła pierwsze miejsce). Przegrała swoją drugą walkę odpadając z rywalizacji na turnieju.

W mistrzostwach wzięło udział łącznie 220 zawodników z 76 klubów. Organizatorem zawodów był Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA.

Źródło:: Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU" / oprac. mn