Dodana: 4 czerwiec 2019 15:12

Zmodyfikowana: 4 czerwiec 2019 15:19

Wakacje na pływalniach miejskich oraz plaży na Dojlidach

Z końcem maja, na trzy miesiące, zmieniają się grafiki pracy miejskich basenów. Pływalnia rodzinna i kameralna będą czynne zamiennie, zaś pływalnia sportowa latem przejdzie poważny remont. Od 1 czerwca można się korzystać z atrakcji na Dojlidach.

Duży basen na Pływalni Kameralnej przy ulicy Mazowieckiej 39c w Białymstoku

Wakacyjne grafiki pracy obiektów przygotowywane są w ten sposób, by przynajmniej jedna pływalnia była czynna. W wakacje 2019 roku Pływalnia Rodzinna przy ul. Stromej 1a pracuje w czerwcu i lipcu oraz do 9 sierpnia włącznie. Pływalnia Kameralna przy ul. Mazowieckiej 39c czynna będzie w czerwcu oraz ponownie od 10 sierpnia.

Najdłuższą przerwę w funkcjonowaniu będzie tym razem miała Pływalnia Sportowa przy ul. Włókienniczej 4. Od początku czerwca do końca sierpnia 2019 roku planowany jest remont wentylacji oraz dachu oraz docieplenie części budynku.

Latem na Dojlidach

Od 1 czerwca otwarte jest też kąpielisko miejskie. Na Dojlidach jest nowe boisko do siatkówki plażowej, dostępne są także wypożyczalnie sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy). Działają tu restauracja i punkty gastronomiczne. Na terenie znajduje się także siłownia na świeżym powietrzu, place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe oraz miejsca na grilla i ognisko.

Sezon kąpielowy na Dojlidach będzie trwał do 31 sierpnia 2019 r. Wypożyczalnia sprzętu pływającego działać będzie do połowy października. Przez cały rok z kolei klienci mogą korzystać ze sprzętu sportowego (kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie, również z siedziskami dla najmłodszych).

Dojlidy to także miejsce postoju kamperów, gdzie można również rozbić namiot. Podczas ubiegłorocznych wakacji odnotowano 940 noclegów (wśród nich turyści z Polski oraz m.in. z Niemiec, Finlandii, Holandii, Litwy, Łotwy, Rosji, Czech, Belgii).

W sezonie letnim na plaży miejskiej Dojlidy odbędzie się sporo ciekawych wydarzeń:

  • 8 czerwca Mistrzostwa w bieganiu i pływaniu iSwim iRun na Dojlidach
  • 23 czerwca Festyn Bezpieczne wakacje na plaży miejskiej
  • 13-14 lipca turniej I ligi seniorów w piłce nożnej plażowej
  • czerwiec - lipiec Letnia Grand Prix w plażowej piłce siatkowej
  • 26-28 lipca Plaża Open – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
  • 18 sierpnia finał cyklu Triathlon Series in Poland

W poprzednim sezonie kąpielowym Dojlidy odwiedziło prawie 87 tys. osób.

Dojlidy są obiektem stale monitorowanym, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, jak i wymagań Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczącym wyposażenia w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne. Jakość wody bada z kolei Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. W samym sezonie kąpielowym woda będzie badana jeszcze kilkukrotnie.

 

mat. BOSiR / oprac. mn

facebook