Dodana: 18 wrzesień 2018 08:22

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2018 08:22

Tenis stołowy. Remis i wygrana Optima Polska Dojlid Białystok

Żeński zespół Optima Polska Dojlidy Białystok zdobył trzy punkty w weekendowych meczach 1 ligi. Nasza drużyna zremisowała 5:5 z GLKS-em II Nadarzyn i pokonała 7:3 Noteć Inowrocław. "Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych tenisistek. Szczególnie mecz z rezerwami Nadarzyna stał na bardzo wysokim poziomie, a emocji było w nim mnóstwo. Rywal to jedna z najmocniejszych kadrowo drużyn pierwszej ligi, a walczyliśmy jak równy z równym. Wystarczy zaznaczyć, że spotkanie trwało ponad cztery godziny" - mówi menadżer białostockiego klubu Piotr Anchim.

Ilustracja do artykułu mielnicka_serwis.jpg

Znakomity debiut w barwach Optima Polska Dojlid zaliczyła Daria Kisiel. Młoda Białorusinka zdobyła na pierwszym stole komplet punktów, mając bardzo wymagające rywalki z Nadarzyna.

- Daria gra bardzo widowiskowy tenis i jej pojedynki mogły się naprawdę podobać. Tak naprawdę, to możemy trochę żałować, że nie wygraliśmy. Kamila Gryko oba pojedynki przegrała bowiem w piątych setach na przewagi - dodaje Piotr Anchim.

Oba spotkania wygrały nasze debla, a jeden punkt dorzuciła Julia Jackowska.

W meczu z Notecią znów komplet punktów zdobyła Daria Kisiel, a takim samym wyczynem popisała się też Kamila Gryko. Po raz kolejny nie zawiodły deble i można było się cieszyć z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa.

- Cieszy fakt, że po wpadce na inaugurację, zawodniczki zrehabilitowały się i pokazały, że są utalentowane,  waleczne i ambitne. Co prawda głównym celem pozostaje ich sportowy rozwój, ale wiadomo, że ligowe zwycięstwa i dobra gra kształtują atmosferę w drużynie i klubie - kończy Piotr Anchim.

WYNIKI
Optima Polska Dojlidy Białystok - GLKS II Nadarzyn 5:5.

Punkty dla naszego zespołu: Daria Kisiel - 2,5; Julia Jackowska - 1,5; Weronika Mielnicka - 0,5; Kamila Gryko - 0,5.

Optima Polska Dojlidy Białystok - Noteć Inowrocław 7:3. 
Punkty dla nasego zespołu: Kamila Gryko - 2,5; Daria Kisiel - 2,5; Julia Jackowska - 1,5; Weronika Mielnicka - 0,5.

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Weronika Mielnicka.

facebook