Dodana: 15 październik 2019 07:51

Zmodyfikowana: 15 październik 2019 07:51

Tenis stołowy. Juniorzy z Dojlid walczyli w Gorzowie

W Gorzowie Wielkopolskim (11-13.10.2019) rozegrano I Grand Prix Polski Juniorów. Dojlidy Białystok w tym turnieju reprezentowało w sumie pięciu juniorów.

Ilustracja do artykułu gryko_kamila_bekhend.jpg

W tym gronie znalazły się trzy tenisistki - Kamila Gryko, Julia Łącka i Michalina Górska. Najwyżej sklasyfikowana została, rozstawiona z "czternastką" Gryko, która jak burza przeszła przez fazę grupową, odnosząc komplet zwycięstw. Zawodniczka z Białegostoku pokonała 3:1 Wiktorię Wrzosek (Dwójka Rawa Mazowiecka), 3:1 Emilię Skubę (Bronowianka Kraków) oraz 3:0 Sylwię Pawelec (Victoria Chróścice). Prawdziwe wyzwanie czekało Gryko już w 1/16 finału, gdzie zmierzyła się z Zuzanną Sułek (LKTS Luboń). Niestety, w emocjonującym pojedynku, trwającym siedem setów, lepsza 4:3 okazała się rywalka. Kamila udział w turnieju zakończyła jednak zwycięstwem 3:1 w starciu z Natalią Gąsior (Bronowianka Kraków) o miejsca 17-24.

W ślady Gryko poszła Michalina Górska, która także bez większych przeszkód awansowała do głównej drabinki z drugiego miejsca w swojej grupie. Jednak podobnie jak jej koleżanka, nie przebrnęła przez pierwszą rundę fazy zasadniczej, ulegając 1:3 jednej z faworytek do zwycięstwa w całym turnieju - Dominice Gilewskiej z GLKS Nadarzyn. Górskiej nie powiodło się też w konfrontacji z Martyną Stachniak (Politechnika Rzeszów), którą przegrała 1:3 i ostatecznie musiała zadowolić się miejscem 25-32. Z kolei Julia Łącka uplasowała się w czwartej dziesiątce.

W rywalizacji panów w barwach Dojlid wystąpili Piotr Michalski i Maciej Perkowski. Obaj w tym turnieju nie powojowali, kończąc zmagania porażkami w meczach o miejsca 33-40.

za: UKS Dojlidy
oprac.aa

facebook