Dodana: 17 kwiecień 2019 08:01

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2019 08:01

Tenis stołowy. Dziewczyny z Dojlid w finale Pucharu Polski

Żeński zespół Optima Polska Dojlidy Białystok spisuje się znakomicie nie tylko w I lidze, ale i w rozgrywkach Pucharu Polski. Białostocka drużyna sięgnęła po to trofeum na szczeblu województwa, wygrywając w decydującym meczu na wyjeździe z AZS PWSiP Łomża 4:1. To prestiżowe i cenne zwycięstwo, bo pokonaliśmy nie tylko derbowego rywala, ale i głównego konkurenta do wygrania grupy północnej I ligi. Na sukces w Łomży zapracowały Daria Kisiel, Kamila Gryko i Julia Jackowska.

Ilustracja do artykułu daria kisel przebicie.jpg
W rozgrywkach centralnych drużyna Optima Polska Dojlidy zagrała w turnieju półfinałowym w Radomiu, gdzie jej rywalkami były miejscowa Broń i Lewart Lubartów. Nasze reprezentantki nie dały najmniejszych szans drugoligowym przeciwniczkom, wygrywając oba spotkania po 4:0 i pewnie awansując do zawodów finałowych. W porównaniu do spotkania z Łomżą Darię Kisiel zastąpiła Michalina Górska.
 
Finały odbędą się 19 maja, a białostocki klub czyni starania o organizację turnieju. Z pewnością byłby to powiew ekstraklasy, bo w zawodach wystąpi grający w elicie AZS UE Wrocław, a szansę na to mają także Bronowianka Kraków i MRKS Gdańsk.
 
- Z pewnością byłaby to ciekawa impreza, w której nasze tenisistki mógłby się sprawdzić na tle przeciwniczek z ekstraklasy. Dotychczasową postawą w lidze i Pucharze Polski drużyna Optima Polska Dojlidy na taka nagrodę z pewnością zasłużyła - mówi menadżer klubu Piotr Anchim.
facebook