Dodana: 31 lipiec 2020 14:55

Zmodyfikowana: 1 sierpień 2020 20:13

Szymon Miroń brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilard

Zawodnicy klubu LP Metal – Fach Pol Bilard Sokółka: Szymon Miroń, Tomasz Górski oraz Karol Zielenkiewicz reprezentowali województwo podlaskie w Mistrzostwach Polski Juniorów w dyscyplinie Pool Bilard. Nasi zawodnicy osiągnęli najwyższe miejsca. Rozgrywki we wspomnianej dyscyplinie odbyły się również w Sokółce, gdzie mogli wziąć udział również amatorzy.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Pool Bilard nasi młodzi zawodnicy przez 5 dni rywalizowali z najlepszymi w kraju zaliczając te rozgrywki do udanych. Najwyższą lokatę spośród naszych reprezentantów zdobył Szymon  Miroń , który w odmianę  9bil stanął na podium zdobywając brązowy medal.  Szymon również z powodzeniem rywalizował w odmianę 14.1 zajmując 9 miejsce.  Karol Zielenkiewicz  był 7 w 14.1 oraz 9ty w 8kę i 9kę.  Tomek  Górski, jeden z najmłodszych uczestników mistrzostw, zajął wysokie 9 miejsce w 8 bil.

Dobry start naszych najmłodszych bilardzistów był możliwy dzięki nieograniczonej możliwości treningów w macierzystym klubie LP w Sokółce z wyłączeniem najbardziej niebezpiecznego okresu w czasie pandemii.

Do rywalizacji powróciliśmy także na naszym lokalnym podwórku.  26 lipca w klubie LP rozegrana została I Edycja Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2020. Na starcie obok sokółczan stanęli zawodnicy z Suwałk i Białegostoku . Zwyciężył Szymon Miroń z LP Metal–Fach Pool Bilard Sokółka  w finale  pokonując zawodnika Elidy Białystok 4-0 Maćka Grygieńcia , na trzecim stopniu podium również stanęli sokółczanie Piotr Rygasiewicz i Lech Piekarski.

Zapraszamy  do kibicowania sokólskim bilardzistom , którzy rywalizują obok wyżej wspomnianych imprez, również w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej ( najbliższe mecze 4-6 września), w II Polskiej Lidze Bilardowej , Grand Prix Polski , Europy innych turniejach. ( Oglądać na żywo oraz śledzić wyniki możemy na stronach  PZBil; bilard-sport.pl,  TVSports.pl  a także na kanale SPORTKLUB).

źródło/fot.: klub LP Metal – Fach Pol Bilard Sokółka