Dodana: 11 wrzesień 2020 18:49

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2020 09:56

Suwalskie Wigry ze wsparciem samorządu województwa

Wigry przystąpiły już do ligowej rywalizacji piłkarskiej i jako jedna z dwóch drużyn reprezentuje województwo podlaskie na centralnym szczeblu rozgrywek. Czek dla klubu na kwotę 100 tys. zł przekazali w imieniu Samorządu Województwa Podlaskiego Paweł Wnukowski, radny wojewódzki, oraz Mariusz Nahajewski, Zastępca Dyrektora Gabinetu Marszałka.

Ilustracja do artykułu Wsparcie finansowe dla zespołu Wigry Suwałki-2.jpg

- Po raz pierwszy w historii klubu dostaliśmy tak duże wsparcie ze strony urzędu marszałkowskiego – mówił redakcji Wrót Podlasia Dariusz Mazur, prezes suwalskich Wigier. - Pozwoli to na rozwój pierwszej drużyny, dzięki czemu inne środki przeznaczymy m.in. na szkolenie młodzieży – podkreślał.

Zapowiedział też zorganizowanie kilku wydarzeń z udziałem klubu promujących województwo podlaskie.

Radny Paweł Wnukowski, wręczając czek, podkreślał, iż to pierwszy rok, kiedy zostały uruchomione tego rodzaju środki wspierające kluby sportowe z całego województwa podlaskiego.

- Wszystkie kluby mogły się o te środki ubiegać. Dziś gościmy na meczu suwalskich Wigier. Mamy nadzieję, że to wsparcie pozwoli zawalczyć drużynie o tak wyczekiwane zwycięstwa i ponowny awans do I ligi – mówił radny Wnukowski.

Zapowiedział też kontynuację programu wspierania podlaskich klubów w kolejnym roku.

Jak duże znaczenie to wsparcie ma dla suwalskiego sportu można było usłyszeć na stadionie, nie tylko od meczowego spikera, który informował o tym także w trakcie meczu. W imieniu Suwalczan mówił o tym także m.in. Sławomir Sieczkowski, radny miejski.

- Cieszymy się bardzo, że sport w województwie podlaskim wspierany jest w sposób zrównoważony – mówił. - Brawa dla pana Marszałka Artura Kosickiego i dla całego Zarządu za to, że dostrzegają kluby, które są istotne w różnych częściach województwa – dziękował.

Wyraził też głęboką nadzieję na dalszą owocną współpracę w tym zakresie.

Suwalski klub otrzymał wsparcie w ramach konkursu na „Organizację szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego”. Łączna kwota wsparcia w ramach tego zadania wyniosła 1,1 mln zł.  

Niedługo potem rozpoczął się mecz 3 kolejki, w którym suwalskie Wigry podjęły zespół Skry Częstochowa.

***

Wigry Suwałki to ikona suwalskiego sportu. Klub istnieje od 1947 roku, przez wiele lat rozwijając wiele sekcji sportowych. W 2014 roku po raz pierwszy w swojej piłkarskiej historii Wigry Suwałki awansowały do I ligi. Na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy spędziły w sumie 6 sezonów.


Tekst i fot. Marcin Nawrocki

facebook