Dodana: 9 listopad 2020 09:17

Zmodyfikowana: 9 listopad 2020 10:15

Suwalski Klub Karate Kyokushin z sukcesami na Mistrzostwach Polski

7 listopada 2020 roku w Zielonce pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców. W zawodach wzięło udział 162 zawodników z 68 klubów z całej Polski, a w tym także z Suwalski Klub Karate Kyokushin.

Dwie zawodniczki klubu KKK Suwałki z z uniesionymi dłońmi w geście zwycięstwa i trzymające dyplomy i wyróżnienia

Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowało czworo zawodników. Dwie zawodniczki w kategorii młodzieżowców – Aleksandra Górska i Aleksandra Biłbak oraz dwóch zawodników w kategorii juniorów – Adrian Bugieda i Tomasz Kluczyński. Zawodnicy zdobyli trzy medale, dwa złote i jeden srebrny.

Złoto przypadło Aleksandrze Górskiej, która wygrała trzy pojedynki w kategorii +65 kg i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Zawodniczka do tej pory po dwóch startach w kategorii młodzieżowca miała na swoim koncie dwa brązowe medale. Ciężka praca ostatnich lat zaowocowała wreszcie zdobyciem najwyższego trofeum i tytułu mistrzyni kraju.

Drugim złotym medalistą okazał się junior Adrian Bugieda. Startując w kategorii do 60 kg wygrał cztery pojedynki. Adrian miał w swoim dorobku brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii juniora młodszego. W tym roku z racji wieku wystartował po raz pierwszy w juniorach i od razu osiągnął najlepszy wynik i zdobył tytuł Mistrza Polski.

Srebrną medalistką została Aleksandra Biłbak. Po brązie w zeszłym roku obecne srebro pokazało jej progres i rozwój w dobrym kierunku. Wygrała dwie walki, pierwszą przez wskazanie, drugą przez zdobycie pół punktu „wazaar”. W pojedynku finałowym przegrała po dogrywce przez wskazanie sędziów.

Czwarty zawodnik z KKK Suwałki Tomasz Kluczyński przegrał swój pierwszy pojedynek w kategorii do 65 kg. Walka była bardzo wyrównana, a sędziowie dopiero po dogrywce wskazali wygraną przeciwnika.

Te indywidualne wyniki sprawiły że Suwalski Klub Karate zdobył Drużynowe Wicemistrzostwo Polski. Jest to 22 medal drużynowy na Mistrzostwach Polski w blisko 30 letniej historii działalności naszego klubu.

żródło: Klub Karate Kyokushin Suwałki
oprac.: Kamil Timoszuk