Dodana: 24 maj 2019 14:48

Zmodyfikowana: 27 maj 2019 14:45

Suwalscy sportowcy nagrodzeni

Specjalne nagrody sportowe oraz stypendia, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe otrzymali suwalscy przedstawiciele świata sportu. Wśród nich byli m.in. zawodnicy Ślepska Malow Suwałki, którzy awansowali do siatkarskiej ekstraklasy.

Ilustracja do artykułu 0x0.jfif

Nagrody specjalne siatkarzom Ślepska Malow Suwałki oraz stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia Miasta Suwałki za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju sportu w Suwałkach w 2018 roku wręczyli w czwartek (23 maja) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Przedstawiciele suwalskiego ratusza dziękowali zawodnikom, trenerom i działaczom współtworzącym suwalski sport za ich zaangażowanie oraz sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

- W Polsce jesteśmy postrzegani jako miasto, które kilka lat temu postawiło na sport i teraz to procentuje – mówił Czesław Renkiewicz.

Podczas uroczystości wręczano także bilety na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019, które suwalski samorząd otrzymał za zajęcie drugiego miejsca w rankingu opracowanym przez Sport Analytics i Statystykę Sportową dotyczącym samorządów przyjaznych klubom piłkarskim w kategorii miasta na prawach powiatu. Mecz Nowa Zelandia – Urugwaj 30 maja w Łodzi obejrzą uczniowie klasy sportowej o profilu piłka nożna rocznik 2009 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. 

Nagrody specjalne zostały wręczone również siatkarzom Ślepska Malow Suwałki, którzy osiągnęli historyczny w województwie podlaskim wynik czyli awans do siatkarskiej Plus Ligi.

Łączna wartość nagród wyniosła 194 tyś. zł.  Otrzymało je 73 sportowców i trenerów.

mat. UM Suwałki / oprac. mn

facebook