Dodana: 20 kwiecień 2021 14:00

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2021 15:13

Sukcesy podlaskich zapaśniczek na Mistrzostwach Polski Juniorek

W Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet zawodniczki UAKS Podlasie Białystok zdobyły wysokie lokaty. Dwa brązowe medale wygrały Emilia Bagińska oraz Agata Choroszucha w wadze 72 kg. Zawody trwały od piątku do soboty (9.04 - 10.04) w Chełmie.

Na III miejscach w wadze 72 kg Agata Choroszucha i Emilia Baginska - obie UAKS Podlasie Białystok

W klasyfikacji indywidualnej reprezentantki białostockiego klubu dzielnie rywalizowały do końca. Dwa piąte miejsca po przegraniu walk o „brąz” zdobyły Marta Choroszucha, uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, waga 68 kg oraz Joanna Baranowska, uczennica Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku, waga 76 kg.

Zawody na 9. miejscu zakończyła Wiktoria Dawidowicz, uczennica ZSOiT w Białymstoku, UAKS Podlasie Białystok.

Reprezentacja klubu UAKS Podlasie w klasyfikacji drużynowej uplasowała się z dorobkiem 39 punktów na piątym miejscu.

W Mistrzostwach  Polski Juniorek w zapasach kobiet startowały zawodniczki z innych klubów województwa podlaskiego zajmując najwyższe miejsca: Monika Borowska  wychowanka UAKS „Podlasie” Białystok, obecnie zawodniczka KS „Wschód” zdobyła złoty medal w wadze 50 kg, z kolei Julia  Łochowska, MLUKS „Gwiazda” Szczuczyn zdobyła brązowy medal w wadze 68 kg.

Zawodniczki klubów województwa podlaskiego zdobył łącznie 63 punkty zajmując wysokie 5. miejsce wśród sklasyfikowanych 14 województw.

źródło/fot.: klub UAKS Podlasie Białystok

oprac.: Cezary Rutkowski