Dodana: 27 październik 2020 12:17

Zmodyfikowana: 27 październik 2020 12:27

Sukcesy młodych zawodników KS Wschód

Najmłodsi adepci klubu zapaśniczego KS Wschód na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików regionu "D" w stylu wolnym i klasycznym zdobyli osiem medali.

Trzech mężczyzn na podium z czego jeden trzyma puchar podniesiony nad głowę. Stoją oni w towarzystwie dwóch innych mężczyzn.

25 października 2020 roku w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu „D” w zapasach w stylu klasycznym, ośmioro zawodników KS Wschód zajęło drugie miejsce drużynowo na 22 drużyny. Indywidualnie trzy złote medale zdobyli Szymon Godun w kategorii 38kg, Filip Wnorowski w kategorii 44kg, Amir Mintulaev w kategorii 52kg. Srebrny medal wywalczył Miłosz Wyszyński w kategorii 44kg. W zawodach startowało 84 zawodników którzy stoczyli 130 walk.

W miejscowości Przysucha 17 października 2020 roku walczyło 113 najlepszych młodzików z 25 klubów makroregionu "D" w zapasach w stylu wolnym i stoczono 181 walk. Ośmiu startujących zawodników KS Wschód zdobyło czwarte miejsce drużynowo. Pierwsze miejsce w kategorii 38kg zdobył Szymon Godun, drugie miejsce w kategorii 44kg zdobył Filip Wnorowski, trzecie miejsca w kategorii 48kg zdobył Sajfulla Makhaev i w kategorii 52kg Amir Mintulaev . Trzech pozostałych zawodników zajęło dalsze miejsca.

Jako województwo zawodnicy z Podlaskiego uplasowali się na drugim miejscu w zapasach w stylu klasycznym i wolnym.

Osiągnięte wyniki to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików w stylu klasycznym, które odbędą się w listopadzie tego roku w Kostrzyniu oraz w Zgierzu w stylu wolnym.

oprac.: Kamil Timoszuk