Dodana: 30 wrzesień 2020 13:39

Zmodyfikowana: 30 wrzesień 2020 13:41

Sukces podlaskich zawodniczek na mistrzostwach w sumo

Zawodniczki klubu UAKS "Podlasie" odnotowały olbrzymi sukces na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Sumo. Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę (26-27.09) w Myślenicach. Oprócz zawodniczek w zawodach rywalizowali juniorzy z białostockiego klubu.

Reprezentacja UAKS Podlasie Białystok na MP Juniorów w sumo.

Indywidualnie nasze zawodniczki zdobyły 6 medali (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

Złote medale zdobyły:
-Karolina Domaszuk (uczennica IV LO w Białymstoku) w wadze 60 kg,
-Marta Choroszucha (uczennica ZSR w Białymstoku) w wadze 70 kg,
-Joanna Baranowska (uczennica ZSE w Białymstoku) w wadze 75 kg,

Srebrny medal zdobyła Wiktoria Dawidowicz (uczennica ZSOiT w Białymstoku) w wadze 65 kg.

Brązowe medale zdobyły:
-Agata Kazuczyk (uczennica I LO CN-B w Białymstoku) w wadze 60 kg,
-Karolina Domaszuk (uczennica IV LO Białystok) w kat. OPEN

Doskonały występ i zdobyte medale zawodniczek UAKS „Podlasie” Białystok dały zwycięstwo w klasyfikacji klubowej z dorobkiem 80 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa SSM w 2020.
Drugie miejsce zajęły zawodniczki LKS „Spartakus” Pyrzyce z wynikiem 51 punktów, a miejsce trzecie juniorki z WLKS Nowe Iganie Siedlce zdobywając 39 punków.

Wielkie emocje towarzyszyły również rozgrywkom w rywalizacji drużynowej, gdzie zawodniczki z Podlasia również okazały się najlepsze zdobywając pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki LKS „Spartakus” Pyrzyce, a  miejsce trzecie zajęły dziewczyny z MKS „Juvenia” Wrocław.

W cieniu dziewczyn walczyli chłopcy z UAKS „Podlasie” Białystok. Najlepiej wypadł Marcin Kasjaniuk docierając do walk o medale w wadze 70 kg. Po przegraniu walki o brązowy medal, ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Szóste miejsce w tej wadze zajął Szymon Boć.
Chłopcy z „Podlasia” zdobyli 7 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego w SSM w 2020 r.