Dodana: 8 wrzesień 2020 14:06

Zmodyfikowana: 8 wrzesień 2020 14:06

Sukces Białostoczan na Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym

W dniach 4-5 września w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników reprezentujących klub KS Wschód z Białegostoku.

Mairbek Salimov zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii do 60kg, mając problemy z odpowiednim przygotowaniem się do zawodów z powodu kontuzji. Jest to kolejny sukces podlaskiego zapaśnika, który wcześniej zdobywał m.in. Mistrzostwo Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Dodatkowo Mairbek znajduje się w ścisłym składzie kadry Narodowej Polski Juniorów stylu klasycznego. Drugi reprezentant klubu KS Wschód - Andrzej Shlyaga zdobył mocne piąte miejsce w kategorii do 77kg.

W zawodach startowały 33 kluby z całej Polski, które łącznie wystawiły 97 zawodników, którzy stoczyli 149 walk. Klub z Białegostoku który wystawił na imprezie dwóch zawodników, zdobył 11 miejsce drużynowo. W klasyfikacji wojewódzkiej Podlaskie zakończyło na dziewiątym miejscu.

oprac.: Kamil Timoszuk