Dodana: 19 lipiec 2021 10:28

Zmodyfikowana: 19 lipiec 2021 15:53

Strażacy rywalizowali w zawodach gminnych w Zabielu

30 drużyn wzięło udział w niedzielnych (18.07) Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Zabielu. Zwyciężyła seniorska ekipa z Jaświł. Samorząd województwa podczas imprezy reprezentowała radna Jadwiga Zabielska.

Kilku strażaków chwyta w pośpiechu węże gaśnicze. W tle wóz strażacki i publiczność.

Radna Zabielska, gratulując organizacji zawodów, odczytała list okolicznościowy wystosowany przez marszałka Artura Kosickiego.

- Na co dzień podejmujecie się trudnej i niebezpiecznej misji, ratując zdrowie i życie ludzkie, chroniąc ich dobytek. Często jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia, nie bacząc na grożące niebezpieczeństwo i stawiając za priorytet dobro innych — pisał marszałek.

Jak podkreślił, tego typu spotkania są ważne, bo doskonalą umiejętności, które później można wykorzystać w celu ratowania zdrowia, życia i mienia podczas akcji bojowych.

W niedzielnych zmaganiach rywalizowało 30 drużyn w trzech kategoriach wiekowych: 50+, seniorzy (18+) oraz młodzież (poniżej 18 r.ż.). Były dwie konkurencje: ćwiczenia bojowe oraz sztafeta z torem przeszkód. Najlepsza okazała się jednostka OSP w Jaświłach.

- To były bardzo udane zawody. Impreza co roku cieszy się olbrzymią popularnością. Jest doskonałą okazją do integracji naszych jednostek OSP, ale również mieszkańców — mówił Jan Joka, wójt gminy i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaświłach.

Wójt Joka docenił też przychylność dla OSP ze strony władz regionu:

- Bardzo dziękuję zarządowi województwa za nieustanne wspieranie naszych straży. Bardzo nam to pomaga, przede wszystkim podnosi efektywność pracy naszych jednostek, bo nowy, sprawny sprzęt gwarantuje powodzenie akcji — dodał.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Zabielu organizowane są od ponad 30 lat. W roku ubiegłym, z racji pandemii, nie mogły się odbyć. W tym roku strażacy ze zdwojoną siłą przystąpili do zmagań. Nie zawiodła też publiczność, która tłumnie kibicowała swoim faworytom.


Anna Augustynowicz
red.: Paulina Tołcz
fot.: Urząd Gminy Jaświły

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook