Dodana: 31 sierpień 2021 10:12

Zmodyfikowana: 31 sierpień 2021 10:12

Srebrny medal Rafała Czupera w Tokio

W Tokio trwają Igrzyska Paraolimpijskie. Wspaniały sukces odniósł w nich Rafał Czuper z klubu Start Białystok. Zdobył on srebrny medal w turnieju tenisa stołowego na wózkach. W finale nasz zawodnik, po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu, przegrał 2:3 z utytułowanym Francuzem – Fabienem Lamirault.

Białostoczanin wykazał w tym spotkaniu dużą odporność psychiczną. Mimo dwukrotnego prowadzenia Francuza w setach (1:0 i 2:1), nasz zawodnik za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Szala wygranej decydowała się także do ostatnich piłek, końcowego – piątego seta. Jednak minimalnie, 11:9, zwyciężył w nim Lamirault.

Białostoczanin, wywalczając srebrny krążek, powtórzył jednak swoje znakomite osiągnięcie z poprzednich Igrzysk Paraolimpijskich. Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro był on bowiem również wicemistrzem w tej rywalizacji.

Rafał Czuper jest członkiem grupy sportowej „Podlaskie Team”. Gratulacje z okazji zdobycia srebrnego medalu na Paraolimpiadzie w Tokio złożył mu w mediach społecznościowych Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki.