Dodana: 18 wrzesień 2020 10:51

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2020 10:51

Srebrny medal Karola Zielenkiewicza w bilardowym tourze

W ostatnich dniach sierpnia (27-28.08) rozegrano w Kielcach V Międzynarodowy Festiwal Bilardowy, w którym wzięli udział zawodnicy podlaskiego klubu LP Metal Fach Pool Bilard Sokółka. Dobre występy przypieczętowane zostały srebrnym medalem juniora Karola Zielenkiewicza.

W zawodach ekipę z Sokółki reprezentowali juniorzy: Karol Zielenkiewicz, Szymon Miroń i Tomasz Górski oraz seniorzy: Grzegorz Lasota i Dominik Zając.

Rywalizacja odbywała się w 2 formułach: juniorskiej i seniorskiej. Cała piątka wystartowała także w formule otwartej, gdzie najlepiej z podlaskich zawodników zaprezentował się Grzegorz Lasota zajmując 5 miejsce.

Jeszcze lepiej radzili sobie juniorzy w swojej kategorii. Świetny super występ odnotował Karol Zielenkiewicz zdobywając srebrny medal. Zawodnik świetnie poradził sobie także wśród seniorów, gdzie awansował do rundy pucharowej po drodze eliminując wielokrotnego Mistrza Polski i Europy Tomasza Kapłana. Szymon Miroń w kategorii „Junior” zajął dobre 9 miejsce, a Tomasz  Górski został sklasyfikowany na miejscu 33.

W rywalizacji juniorów wystartowało 95 juniorów, zaś w kategorii seniorskiej – 88 zawodników, reprezentujących łącznie 9 państw europejskich.

Juniorów LP Metal Fach Sokółka już 27 września czeka kolejny poważny sprawdzian. W Łodzi zagrają w 2. Edycji Grand Prix Polski Juniorów „Narodowy Junior Tour”.

Źródło: LP Metal Fach Pool Bilard Sokółka