Dodana: 27 czerwiec 2019 12:22

Zmodyfikowana: 27 czerwiec 2019 12:22

Sportowe emocje na Dojlidach

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” to nie tylko plaża, ale też arena największych letnich wydarzeń sportowych w Białymstoku. W wakacyjne weekendy odbędą się tu turnieje plażowej piłki nożnej i siatkowej, w sierpniu - zawody triathlonowe i święto kolorów. Codziennie można też korzystać z kąpieliska.

Ilustracja do artykułu Mistrzostwa Woj. Podlaskiego w piłce nożnej plażowej 1.JPG

Od początku sezonu kąpielowego, czyli od 1 czerwca Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przyciąga spragnionych kąpieli – nie tylko słonecznych. W czasie wakacji odbędzie się tu sporo wydarzeń sportowych – zawodów amatorskich, jak i o randze ogólnopolskiej.

Siatkówka i piłka nożna królują w lipcu

W sobotę, 29 czerwca startują turnieje siatkówki plażowej w ramach Letniej Grand Prix. Tradycyjnie rywalizacja toczy się pod hasłem „0% alkoholu = 100% zabawy”. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju „Hektor” oraz Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. W 2019 roku na plaży miejskiej zaplanowane są cztery odsłony imprezy: 29 czerwca, 7 i 13 lipca oraz 3 sierpnia.

Wszystkie turnieje startują o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmowane są na adres plazowka.bialystok@gmail.com. Dla pierwszych 10 zespołów - koszulki meczowe. Szczegółowe informacje, zasady rozgrywek i regulamin znajdują się na stronie: http://aktywnelato.cba.pl/.

W weekend 13-14 lipca na Dojlidach zmierzą się I-ligowe drużyny piłkarskie seniorów. To jeden z dwóch turniejów organizowanych tego lata pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej, dugi odbędzie się w Toruniu.

Z kolei w niedzielę, 21 lipca odbędą się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej plażowej. Turniej rozegrany zostanie systemem grupowo-pucharowym. Może wystartować w nim  maksymalnie osiem zespołów. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 lipca na adres lgp@bosir.bialystok.pl. Karty zgłoszeniowe, regulamin i wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: http://www.miejskoaktywni.pl/index.php#/zagraj-na-piachu-1563.

W ostatni weekend lipca 2019 roku na plaży miejskiej odbędzie się finał największego cyklu turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Internauci swoimi głosami wybrali Białystok na gospodarza finału Plaża Open. Tegoroczny cykl Plaży Open potrwa dokładnie miesiąc – rozpoczyna się w najbliższy piątek, 28 czerwca w Zamościu. W kolejne weekendy będzie gościł także w Łodzi, Rybniku i Mysłowicach, a zakończy się właśnie na Dojlidach. W Białymstoku odbędzie się piąty i najbardziej emocjonujący turniej – wielki finał. W rozgrywkach Plaża Open mogą uczestniczyć profesjonaliści i amatorzy, dorośli i młodzież. Publiczność będzie mogła podziwiać umiejętności czołowych par plażowych w Polsce.

Thriatlon i Święto Kolorów w sierpniu

Ciekawych imprez na Dojlidach nie zabraknie także w sierpniu. 19 sierpnia na Dojlidach odbędą się zawody triathlonowe Elemental Tri Series. Zawodnicy będą mogli ścigać się na dystansie olimpijskim bez draftingu, sprinterskim z draftingiem oraz superspinterskim również z draftingiem, a także w trzyosobowych sztafetach na „olimpijce”. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Elemental Kids Series, które zostaną rozegrane na dystansie 200, 500 i 1000 m, a także biegi na dystansie 10 km – 10K Run Series. Dodatkowo w ramach finału cyklu Elemental Tri Series w Białymstoku odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie standard (olimpijskim), w ramach których rywalizować będą: młodzieżowcy, seniorzy i zawodnicy age groups. Zawodnicy elity oraz młodzieżowcy wystartują w formule z draftingiem, natomiast zawodnicy age groups będą mieli do pokonania ten sam dystans w formule bez draftingu. Zapisy przyjmowane są na stronie: https://triathlonseries.pl/triathlon-bialystok/zapisz-sie/.

24 sierpnia na plaży dojlidzkiej odbędzie się kolorowe szaleństwo, czyli Holi Święto Kolorów. To widowiskowa impreza z kolorowymi proszkami, muzyką i dobrą zabawą, która przyciąga dzieci i młodzież.

Plaża dla wszystkich

Plaża miejska Dojlidy czynna jest codziennie w godz. 9:00-20:00. Do 31 sierpnia działa jako kąpielisko. Do tego czasu nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy wodni. W wypożyczalni sprzętu pływającego na plażowiczów czekają: dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10 wioślarzy. W sezonie kąpielowym wstęp na teren Ośrodka jest płatny (2 zł bilet ulgowy, 4 zł bilet normalny, bilety rodzinne od 1 do 6 zł).

 

mat. BOSiR / oprac. mn

foto: BOSiR

facebook