Dodana: 23 luty 2021 13:49

Zmodyfikowana: 23 luty 2021 14:02

Sokólscy bilardziści ze srebrnym medalem na inaugurację sezonu

Mimo wielu wyzwań związanych z sytuacją epidemiologiczną, polscy bilardziści stanęli do rywalizacji w kolejnym sezonie. Biorą w niej udział także zawodnicy sokólskiej drużyny. W ostatnim czasie świetnie zaprezentowali się w turniejach: juniorskim i seniorskim, skąd przywieźli srebrny medal Grand Prix Polski Mężczyzn.

Kilku mężczyzn z medalami, jeden z nich podnosi w górę puchar

Pierwszy w tym roku turniej odbył się 13.02 br. w klubie FRAME w Łodzi. Był to pierwszy z czterech Narodowych Junior Tour z cyklu Gran Prix Polski Juniorów. Na starcie stawiło się blisko 100 młodych zawodników z całej Polski, a wśród nich czteroosobowy skład Metal-Fach LP Sokółka (Maciej Białous, Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń).

Karol Zielenkiewicz to zwycięzca rankingu Juniorów Młodszych 2020, a Szymon Miroń uplasował się wtedy na drugim miejscu w krajowym rankingu Juniorów Starszych.

W turnieju, który odbył się przed tygodniem, ta dwójka uplasowała się na 9 miejscu.

Seniorski medal

W weekend 20-21.02 odbył się w Łodzi z kolei turniej seniorski. Tym razem było to pierwsze z zaplanowanych pięciu Grand Prix Polski Mężczyzn.  Na starcie turnieju rozpoczynającego walkę o Ranking Polski i awans do Mistrzostw Polski 2021 stanęło 135 zawodników.

Sukces zaliczył zawodnik I drużyny Metal-Fach LP Sokółka,  najstarszy i najbardziej doświadczony Dominik Zając, zdobywając srebrny medal. W finale uległ 4:6 najbardziej doświadczonemu polskiemu bilardziście Radkowi Babicy. Dominik Zająć to zwycięzca Rankingu Polski Seniorów (40+) 2020, wielokrotny triumfator Grand Prix i Mistrzostw Polski 2020 w tej kategorii.

Kolejne wydarzenia

Już w najbliższą sobotę (28.02) ruszają rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej. Druga drużyna Metal-Fach LP II Sokółka, na własnym podwórku, zmierzy się w derbach Podlasia z Elidą Białystok. W grupie rywalami sokółczan będą jeszcze dwie drużyny z Warszawy, drużyna z Kętrzyna oraz zespół z Mrągowa.

Natomiast w dniach 12-14.03 rozpocznie się rywalizacja w Bilardowej Ekstraklasie. Na pierwszym zjeździe rywalami Metal-Fach Sokółka I będą drużyny Arkadii Tczew oraz DSB Baribal Lubin.

 

Zmagania bilardzistów można na żywo oglądać w tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i telewizji SPORTKLUB. Wyniki online na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

 

Źródło i fot.: Metal-Fach LP Sokółka

Oprac. Marcin Nawrocki

facebook