Dodana: 24 listopad 2018 19:35

Zmodyfikowana: 24 listopad 2018 19:35

PŚ w Kuusamo. Polacy wśród najlepszych

Sobotni (24.11) konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zdobył Kamil Stoch. Trzeci był Piotr Żyła. Przez wzgląd na pogodę zawody zakończyły się po pierwszej serii.

Zwycięzca konkursu Ryōyū Kobayashi skoczył 138,5m, Kamil Stoch oddał dłuższy skok (140,5 m), ale przy lepszych warunkach atmosferycznych niż Japończyk, dlatego najwyższe noty otrzymał Kobayashi. Piotr Żyła wywalczył trzecią lokatę skokiem 136 m.

Kuusamo słynie z fatalnej pogody dla skoków narciarskich. Konkurs miał odbyć się w piątek, ale silny wiatr przeszkodził w rozegraniu turnieju. W sobotę rano warunki tez były niedobre. Przeprowadozno tylko jedną serię treningową. Po południu decyzją jury zdecydowano się na przeprowadzenie konkursu, ale tylko w jednej serii.