Dodana: 18 wrzesień 2019 13:47

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2019 13:47

Przyszłość polskiego boksu na ringu w Łomży

Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie uważam za otwarte - wygłosił tradycyjną formułę Marek Olbryś, wicemarszałek województwa w Hali Olimpijczyków Polskich w Łomży. Na kilka dni zamieniła się ona w centrum polskiego pięściarstwa.

Ilustracja do artykułu Boks w Łomży-1.jpg
  • To największa i najważniejsza impreza sportowa organizowana w Łomży.
  • W rywalizacji bierze udział 156 zawodników z niemal 80 klubów bokserskich z całego kraju.
  • Impreza została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

- Wspieramy tego rodzaju inicjatywy zwłaszcza związane ze sportem młodzieżowym w dyscyplinach olimpijskich. W imieniu całego zarządu województwa, marszałka Artura Kosickiego, własnym, a zwłaszcza Marka Malinowskiego, który nie tylko zajmuje się w zarządzie sprawami sportu, ale był też czynnym bokserem, mogę podkreślić, że ważne są dla naszego regionu takie inicjatywy o randze mistrzostw kraju, stanowiące dla nas promocję - mówił Marek Olbryś. Podkreślał także, jak ważne jest zarażanie młodzieży sportowym stylem życia, kształtowanie zdrowego ducha w zdrowych ciałach.

Tydzień pod znakiem sportowych zmagań

Mistrzostwa, rozpoczęte oficjalnie we wtorkowe popołudnie, w praktyce trwają już od poniedziałku, 16 września. Wymogła to spora liczba zgłoszeń.

- Gościmy 156 zawodników z 78 klubów z całego kraju. Z opiekunami to około 250 osób, czyli duże przedsięwzięcie logistyczne. Rywalizują chłopcy z rocznika 2005. Występują w 20 kategoriach wagowych: od 38,5 kg do ponad 105 kg. - mówił Zbigniew Maleszewski, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i szef klubu BKS Tiger Łomża, główny organizator mistrzostw.

Podczas uroczystej inauguracji łomżyńskich mistrzostw odbyło się m. in. wręczenie odznak PZB dla przyjaciół tej dyscypliny, mistrzowskich patentów szkoleniowcom, uhonorowania zawodników i trenerów.

Bokserskie mistrzostwa młodzików w Łomży można obserwować w środę i piątek w godzinach 11:00 - 17:00 w Hali Olimpijczyków Polskich przy SP9. Czwartek to dzień przerwy, a finały odbędą się w sobotę od godz. 11:00.


mg, oprac . aa

facebook