Dodana: 8 czerwiec 2021 10:41

Zmodyfikowana: 8 czerwiec 2021 12:30

Pracowity i udany weekend zapaśników KS Wschód

Ostatni weekend maja (29-30.05) wypadł pomyślnie dla podlaskich zapaśników. Reprezentanci KS Wschód zdobyli miejsca na podium podczas międzynarodowych zawodów w Stambule oraz rozgrywek krajowych.

Zawodniczki stojące na podium po rozstrzygnięciu międzynarodowego turnieju

Reprezentanci podlaskiego klubu mierzyli się z najlepszymi zawodnikami w kraju i z zagranicy. Pokazali charakter i wolę walki, które doprowadziły ich do zajęcia wysokich lokat.

Brązowy medal Moniki Borowskiej

Podczas sobotnich zawodów w Turcji, w których uczestniczyły reprezentacje Turcji, Kirgistanu, Kazachstanu, Szwajcarii i Niemiec, Monika Borowska zdobyła brązowy medal w kategorii 50 kg. Polskę reprezentowały juniorki, dla których był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Monika przegrała tylko jedną walkę i to zaledwie jednym punktem technicznym ze zwyciężczynią turnieju.

Mistrzostwa Polski Juniorów

W tym samym dniu na Mistrzostwach Polski Juniorów w stylu wolnym w Teresinie Arslanbek Salimov (na co dzień trenujący styl klasyczny) zdobył brązowy medal w kategorii 61 kg. Arslanbek przegrał zaledwie kilkoma punktami na pełnym dystansie ze zwycięzcą turnieju.

Dalsze lokaty zajęli: Abdulla Machaev, Arbi Magomedov, Isa Khataev i kontuzjowany Andrei Shlyaga.

Podlascy studenci na medal

Na niedzielnych Mistrzostwach Polski AZS świetnie poradzili sobie podlascy studenci. W stylu klasycznym srebrny medal w kategorii 67 kg zdobył Tomasz Stasiewicz, a w kategorii 77 kg po brązowy krążek sięgnął Wojciech Lenczewski. Piąte miejsca w stylu wolnym w kategorii 97 kg zajęli Dawid Guziejko i Bartosz Łętowski. Rafał Choroszucha z UAKS Podlasie Białystok zdobył medal brązowy.

W zapasach kobiet po brązowy krążek w kategorii 53 kg sięgnęła Ewelina Cieśluk.

Zapaśnicy-studenci reprezentujący województwo podlaskie zajęli III miejsce w Polsce.

źródło/fot.: KS Wschód
oprac.: Cezary Rutkowski
red.: Anna Augustynowicz