Dodana: 10 luty 2020 13:58

Zmodyfikowana: 10 luty 2020 13:58

Podlaskie w Tallinie

W miniony weekend (7-9.02) w Tallinie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourest 2020, w czasie których po raz pierwszy została zaprezentowana oferta turystyczna województwa podlaskiego.

Ilustracja do artykułu IMG_20200207_134908.jpg

Dla turystów indywidualnych Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Miasto Suwałki przygotowały szereg atrakcji przybliżających walory regionu. Poza materiałami, mapami i folderami promującymi największe atrakcje turystyczne, całość stoiska uzupełniały herbatki, zioła i ekologiczne przyprawy do potraw. 

Podlaska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem odwiedzających targi, z których wielu deklarowało, że w najbliższym czasie odwiedzi nasz region. Zdecydowana większość przyjazdów turystów z Estonii do województwa podlaskiego nosi charakter tranzytowy. Podlaskie zazwyczaj jest pierwszym „przystankiem” podczas podróży turystów z krajów bałtyckich i Skandynawii na południe Europy. 

Pod tym też kątem przygotowana została oferta turystyczna województwa. Jest ona ukierunkowana na pobyty krótkoterminowe i ma zachęcić turystów do pozostania w regionie dłużej, niż tylko na jeden nocleg.

źródło: Referat Turystyki UMWP

facebook