Dodana: 12 sierpień 2019 15:18

Zmodyfikowana: 13 sierpień 2019 11:38

Podlaskie akcenty podczas 8. Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce

Polska wygrała klasyfikację końcową zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Bydgoszczy. To historyczny moment, bowiem w dotychczasowych edycjach zwyciężały jedynie reprezentacje Niemiec i Rosji. Istotny wkład w polskie zwycięstwo mieli zawodnicy naszego regionu.

Ilustracja do artykułu 8. Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce 2.jpg

Polski zespół zgromadził 345 punktów i wyprzedził reprezentacje Niemiec (317,5 pkt.) i Francji (316,5 pkt.). Punktowali zawodnicy Podlasia Białystok oraz Hańczy Suwałki.

W rywalizacji mężczyzn, Wojciech Nowicki wygrał konkurs rzutu młotem z wynikiem 78 metrów i 84 cm, zaś Damian Czykier zajął 4. miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Obaj na co dzień reprezentują barwy Podlasia Białystok.

Z kolei najwyższe spośród naszych pań – 2. miejsce – zajęła w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki. Osiągnęła przy tym najlepszy wynik w sezonie – 63 metry i 39 cm. Czwarta w rywalizacji dyskobolek była Daria Zabawska, piąta w skoku wzwyż – Kamila Lićwinko, zaś 11. w skoku w dal była Magdalena Żebrowska – wszystkie z Podlasia Białystok.

Z regionu pochodzi także Joanna Fiodorow (Augustów) reprezentujaca obecnie AZS Poznań, która rzuciła młotem na odległosć 72 metrów i 13 cm, zdobywając srebrny medal.

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce odbywają się od 2009 r., przy czym od 2015 co dwa lata. Polska reprezentacja dwukrotnie stawała dotychczas na podium tych zawodów – w 2014 r. zajęła trzecie miejsce, zaś dwa lata temu we Francji drugie.

mn

fot. fanpage PZLA

facebook