Dodana: 7 wrzesień 2021 09:12

Zmodyfikowana: 7 wrzesień 2021 09:12

Piąta edycja biegu „Polish Run” w Brukseli

W minioną niedzielę (5.09) ponad 1000 zawodników z wielu krajów stawiło się na linii startu by wspólnie pokonać dystanse 10 km, 21 km i 40 km malowniczo wytyczonej trasy przebiegającej przez otaczające Brukselę lasy. Tegoroczna edycja zawodów oferowała wspaniałe trasy biegowe, pozwalając uczestnikom na odkrycie otuliny stolicy Europy przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody i podnoszeniu świadomości na temat wpływu, jaki każdy biegacz wywiera na środowisko.
zawodnicy w biało-czerwonych koszulach z napisem Polish Run

Piąta edycja zawodów biegowych „Polish Run” organizowanych w Brukseli przez Dom Polski Wschodniej i Ambasadę RP w Królestwie Belgii we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną zakończyła się wielkim sukcesem.

Celem wydarzenia była promocja Polski, a w szczególności Regionów Polski Wschodniej, aktywizacja ludzi kochających sport, biegających amatorsko i zawodowo, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Do udziału w biegu zaproszona została nie tylko Polonia, ale wszyscy biegacze z Belgii reprezentujący różne narodowości. Poza licznym udziałem Polaków, w biegu uczestniczyli zawodnicy z 25 różnych krajów oraz pracownicy instytucji europejskich, których liczne grono stawiło się na starcie.

Biegowi towarzyszył piknik rodzinny połączony z promocją polskich regionów. Swoje walory turystyczne zaprezentował Dom Polski Wschodniej, w którego skład wchodzą województwa lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie, jak również Polska Organizacja Turystyczna w Belgii, która promowała rowerowy szlak Green Velo. W zgodnej ocenie zarówno organizatorów, jak i uczestników, udział w biegu był doskonałą okazją na „powrót do normalności” podczas trwającej już półtora roku pandemii.

Zwycięzcy w obydwu kategoriach biegu na 10 km otrzymali wysokiej klasy zegarki sportowe ufundowane przez Dom Polski Wschodniej. Weekend w Grand Hotel w Kielcach ufundowany przez Województwo Świętokrzyskie trafił do najszybszego mężczyzny, a wysokiej klasy rower ufundowany przez Polską Organizację Turystyczną otrzymała najszybsza kobieta na mecie. Zwycięzcy otrzymali także vouchery na zabiegi w gabinecie fizjoterapii Shape Care Brussels. W ramach zawodów Polish Run przyznano też nagrody specjalne dla najstarszego uczestnika i najstarszej uczestniczki, którzy otrzymali ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP w Królestwie Belgii zegarki.

Każdy z uczestników, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę oraz specjalnie przygotowane na tą okazję okolicznościowe skarpetki ufundowane przez Business & Science Poland.

Wyniki zawodów dostępne są na tej stronie.

 

źródło: eastpoland.eu
źródło fot.: Facebook Polish Run
oprac.: Paulina Dulewicz

facebook