Dodana: 10 kwiecień 2021 10:18

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2021 13:02

Niezwykle ważne zwycięstwo Jagiellonii Białystok

Jagiellonia po porażce ze Śląskiem znowu wraca na zwycięską ścieżkę. W ramach 24. Kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonali Cracovię Kraków 2:1. Dzięki tej wygranej mają na swoim koncie już 31 punktów i przynajmniej do niedzieli wskakuję do pierwszej dziesiątki ligowej tabeli.

Piłkarze w żółto-czerwonych barwach ściskają się po zdobyciu gola.

Mecz nie zaczął się dobrze dla drużyny z Białegostoku. W 14 minucie po fatalnym błędzie obrony gola dla Cracovii zdobył Thiago. Jagiellonia zdołała jednak jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Najpierw, po znakomitym podaniu Tomasa Prikryla do siatki trafił Bartosz Bida, a 11 minut później gola zdobył kapitan – Taras Romańczuk.

Po przerwie emocji też było sporo. Co nie raz do sytuacji podbramkowych dochodziły oba zespoły, ale nikt nie zdołał już zdobyć bramki. Mecz zapowiadany był jako pojedynek dwóch utalentowanych bramkarzy. Po stronie Jagiellonii między słupkami stanął 17-letni Xavier Dziekoński, natomiast w barwach Cracovii zagrał 21-letni Karol Niemczycki, który ostatnio został nawet dowołany do seniorskiej reprezentacji Polski, w miejsce chorego na koronawirusa Łukasza Skorupskiego.

Jagiellonia Białystok 2:1 Cracovia

Bramki: Bartosz Bida 26’, Taras Romańczuk 37’ – Thiago 14’
X. Dziekoński – K. Twardek (B. Kwiecień 73’), B. Augustyn, B. Tiru, B. Wdowik – M. Pospisil T. Romańczuk – T. Prikryl, P. Mystkowski (M. Bortniczuk 68’), B. Bida (P. Mystkowski 68’) – J. Imaz

tekst: Bartłomiej Modzelewski