Dodana: 17 listopad 2020 08:59

Zmodyfikowana: 17 listopad 2020 08:59

Najmłodsi zapaśnicy KS Wschód na podium Mistrzostw Polski Młodzików

IX Mistrzostwa Polski Młodzików okazały się szczęśliwym turniejem dla zapaśników KS Wschód. Zawodnicy stanęli na podium zdobywając dwa brązowe medale w różnych kategoriach wagowych. Rywalizacja odbyła się w Kostrzyniu nad Odrą.

Grupowe zdjęcie uczestników wyróżnionych turnieju.

Dnia 13-15.11.2020 roku odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu klasycznym, gdzie brązowy medal zdobył Szymon Godun w kategorii 38kg i Amir Mintulaev w kategorii 48kg a Sajulla Makhaev uplasował się na piątej pozycji. Walczyli i zajęli dalsze miejsca: Filip Wnorowski, Miłosz Wyszyński, Szymon Guziejko i Kornel Dolida.

Turniej zgromadził 210 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Stoczono 360 walk na trzech matach zapaśniczych. Klub Sportowy Wschód zdobył 10 miejsce drużynowo mając siedmiu zawodników w turnieju. Zawody uświetnił Prezes PZZ Andrzej Supron – multimedalista mistrzostw świata oraz wielokrotny olimpijczyk oraz sędzia główny Karol Łebkowski – członek zarządu PZZ, sędzia klasy międzynarodowej.

źródło/fot.: Klub Sportowy Wschód

oprac.: Cezary Rutkowski