Dodana: 5 październik 2019 17:03

Zmodyfikowana: 5 październik 2019 20:34

MKS Ślepsk Suwałki zwycięzcą X Memoriału Józefa Gajewskiego!

Najlepsi zawodnicy i trenerzy w kraju, cztery wielkie zespoły oraz ogromna ilość sportowych emocji. W sobotę (05.10) w hali OSiR w Suwałkach odbyły się finałowe mecze X Memoriału Józefa Gajewskiego w siatkówce. Na turnieju obecny był Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, który wręczał nagrody oraz przekazał klubowi MKS Ślepsk Malow Suwałki czek na kwotę 159 tys. złotych.

Ilustracja do artykułu Memoriał J. Gajewskiego. Puchar dla Ślepska-17.jpg

Jak co roku głównym celem turnieju było upamiętnienie Józefa Gajewskiego - wieloletniego, zmarłego niespodziewanie prezydenta Suwałk, który miał duży wpływ na przenosiny klubu Ślepsk z Augustowa do Suwałk. Po raz pierwszy w historii Ślepsk przystępował do Memoriału z pozycji drużyny występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

W turnieju oprócz klubu Ślepsk Suwałki wystąpiły również drużyny rywalizujące w PlusLidze - Trefl Gdańsk, ASZ Olsztyn czy wicemistrz Polski Onico Warszawa. Na parkiecie można było zobaczyć wielkie nazwiska polskiej siatkówki, w tym m.in. znanych z występów w reprezentacji Polski - Mateusza Mikę, Andrzej Wronę i Wojciecha Grzyba. W gronie trenerów najsłynniejszą osobistością był Michał Winiarski. Szkoleniowiec Trefla Gdańsk rozegrał dla reprezentacji Polski ponad 200 spotkań, zdobywając m.in. Mistrzostwo Świata w 2014 roku.

Sobotnie zawody rozpoczęły się meczem o 3. miejsce. W tym pojedynku rywalizowali ze sobą przegrani z dnia poprzedniego, czyli Trefl Gdańsk oraz AZS Olsztyn. Po zaciętej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy z Olsztyna, którzy dzięki zwycięstwu 3:2 mogli stanąć na najniższym stopniu podium.

Tuż przed meczem finałowym marszałek Artur Kosicki wręczył Wojciechowi Winnikowi, prezesowi klubu MKS Ślepsk Suwałki pamiątkowy czek na kwotę 159 tys. złotych. Środki z budżetu województwa podlaskiego zostały przekazane na promocję regionu w ramach rozgrywek ligowych PlusLigi.

- Nie wyobrażam sobie, że jako Zarząd Województwa Podlaskiego nie mielibyśmy wspierać tak wspaniałej drużyny z Suwałk. Życzę przede wszystkim złotego medalu w PlusLidze i także, aby Ślepsk gościł u siebie Ligę Mistrzów. Musimy sobie stawiać ambitne cele – podkreślił marszałek.

Po uroczystym wręczeniu czeku zawodnicy Ślepska Suwałki oraz wicemistrza Polski Onico Warszawa rozpoczęli rywalizację o zwycięstwo w całym turnieju. Mecz finałowy przysporzył wiele emocji kibicom zgromadzonym na trybunach hali OSiR w Suwałkach. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. Marszałek Artur Kosicki wręczył nagrody najlepszym zawodnikom oraz drużynom turnieju i wyraził swoje zadowolenie ze zwycięstwa zespołu z naszego regionu.

- Nie bez powodu życzyłem Ślepskowi mistrzostwa Polski. Wygraliśmy dzisiaj z drugą najlepszą drużyną w kraju! To musi być dobry prognostyk!

Na trybunach zasiedli również m.in. prof. Henryk Wnorowski, Poseł na Sejm RP, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Paweł Wnukowski, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.

bm/red. is

facebook