Dodana: 14 wrzesień 2020 13:47

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2020 13:47

Mistrzostwa Polski w narciarstwie wodnym za motorówką

Ponad 60 narciarzy wodnych z najlepszych klubów sportowych w Polsce rywalizowało w miniony weekend (12-13.09) podczas Mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym za motorówką. Organizację turnieju wsparło Województwo Podlaskie, a marszałek Artur Kosicki objął przedsięwzięcie honorowym patronatem.

Ilustracja do artykułu Mistrzostwa w narciarstwie wodnym (1 of 1).jpg

Z tej okazji marszałek Artur Kosicki wystosował list do Zdzisława Sadowskiego, prezesa Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta”, który jest głównym organizatorem Mistrzostw.

- To duży zaszczyt gościć w naszym regionie zawodników uprawiających tak widowiskową i atrakcyjną dyscyplinę sportową. Zarząd Województwa wspiera bowiem wszelkie działania, mające na celu stworzenie z województwa podlaskiego dobrego miejsca do realizowania sportowej pasji – pisał w liście marszałek.

Narciarzy wodnych z krajowej czołówki można było podziwiać na jeziorze Białym, Zatoka Tartaczna w dwóch widowiskowych konkurencjach – skoki i slalom.

Wśród zawodników w finale Mistrzostw udział wzięli narciarze wodni reprezentujący UKS Nawa działający przy Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji (WOSiR) w Szelmencie.

oprac. Małgorzata Sawicka, fot. WOSiR Szelment

facebook