Dodana: 17 kwiecień 2019 10:49

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2019 10:49

Międzynarodowy Puchar Polski International Budo Kai Polish Cup 2019

Mieszane formy walki Karate Kyokushin Budokai zagościły w miniony weekend na matach Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski. Impreza zgromadziła ponad 320 zawodników i zawodniczek z całej Europy. Zawody wsparł m.in. Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Ilustracja do artykułu PP Budo Kai Polish Cup 2019 (7).jpg

Puchar zorganizowany został przez Mazowiecko-Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele. W komitecie organizacyjnym znaleźli się także Sensei Wojciech Zagdański oraz Sensei Zbigniew Dąbrowski. Ponad 320 zawodników rywalizowało w różnych kategoriach wagowych i wiekowych; najmłodsi mogli zmierzyć swoje siły w Jujitsu (grappling), czyli walce ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru. Ich zmaganiom przyglądali się honorowi goście - Mistrzowie Wietnamskich Sztuk Walki - Chu Van Truong, NguYen Viet Ha, Marta Łuniewska i Soke Bogdan Puczyński. Sędziował Sensei Robert Gaździk.

Dużo emocji wzbudziły walki w formule Knockdown (pełnokontaktowe Kyokushin Budokai), nie mniejsze towarzyszyły zmaganiom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze. Po raz kolejny też odbyła się rywalizacja w formule Kata. Zawody odbyły się w atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali puchary oraz medale i pamiątkowe dyplomy.

Z Podlaskiego na podium stanęło ponad 50 zawodników - w tym z Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, Zambrowa, Siemiatycz, Czyżewa i Klukowa. Pełne listy finalistów w załącznikach poniżej.


Pliki do pobrania

facebook