Dodana: 28 maj 2019 11:25

Zmodyfikowana: 28 maj 2019 12:59

Międzynarodowe zawody suwalskich badmintonistów

Prawie 180 zawodników z kilkunastu krajów wzięło udział w Międzynarodowym Turnieju Juniorów Młodszych Polish U17 Open 2019 w Badmintonie w Głubczycach. Organizatorem zawodów był tamtejszy Ludowy Klub Sportowy "Technik". Województwo podlaskie reprezentowali zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona.

Ilustracja do artykułu Kolejne zawody suwalskich badmintonistów 1.jpg

Czterech młodych zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona reprezentowało Polskę na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski do lat 17 Polish Open Głubczyce. Najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Jan Filipowicz, który w pierwszej rundzie pokonał Rosjanina Artema Kamalova, a w drugiej Kamila Kisielewskiego. W trzeciej rundzie musiał jednak uznać wyższość Anglika Nadaeema Dalvi, który ostatecznie zdobył srebrny medal.

Kolejny z suwalskich zawodników, Sebastian Lenczewski, w pierwszej rundzie pokonał Czecha Adama Vojtecha, w drugiej przegrał z Mikołajem Szymanowskim.

Debel J.Filipowicz / S.Lenczewski w pierwszej rundzie pokonał Słowaków T.Gunada/L.Kudlaca, a w drugiej rundzie ulegli parze z Czech.

Druga para M.Aleksandrowicz / M.Hołub w drugiej rundzie przegrała z zawodnikami z Estoni w trzech setach 12:12;21:19;25:27.

Polacy zdobyli łącznie sześć spośród dwudziestu wręczonych medali. Dla wszystkich zawodników turniej był okazją do sprawdzenia aktualnej formy przed najważniejszymi imprezami bieżącego roku.


Źródło: W.Szleszyńska / oprac. mn

facebook