Dodana: 2 listopad 2020 09:26

Zmodyfikowana: 2 listopad 2020 09:26

Lowlanders Białystok w finale Mistrzostw Polski!

W minioną sobotę (31.10) stanęły naprzeciwko siebie druga i trzecia drużyna sezonu regularnego Ligi Futbolu Amerykańskiego. Niespodzianki w meczu nie było i po raz trzeci z rzędu do wielkiego finału ligi awansowała drużyna Lowlanders Białystok.

Zawodnik Lowlanders Białystok trzymający piłkę

Białostoczanie zagrali przeciwko tyszanom m.in. bez Antka Podgórskiego, Konrada Mariańskiego, Krzysztofa Czaplejewicza oraz Larrego Orloviciusa. Mimo wszystko trener Booker miał do dyspozycji Tommy’ego Kaczochę oraz debiutującego w tym sezonie, jednego z najlepszych zawodników w historii Lowlanders - Tomasza Zubryckiego. Obaj zagrali znakomite zawody i zdobyli po trzy przyłożenia. Pochwalić tu należy bardzo dobrą grę Brandona Gwinnera oraz linii ofensywnej, dzięki której rozgrywający miał czas na skuteczne podania do skrzydłowych. W obronie bardzo dobre zawody rozegrali Mateusz Dzioban i Wojciech Pacewicz, którzy zanotowali po jednym przechwycie. Oprócz nich wyróżnić należy także zawodników linii defensywnej, którzy przez cały mecz wywierali presję na rozgrywającego Falcons.

O ile pierwsza kwarta meczu była wyrównana, to w drugiej Lowlandersi dość mocno odskoczyli rywalom i do przerwy prowadzili różnicą 22 punktów. Po przerwie białostoczanie potwierdzili swoje finałowe aspiracje i do końca kontrolowali przebieg meczu, wygrywając pewnie 41 do 20.

Oto co po meczu powiedział wybrany najlepszym polskim zawodnikiem meczu Tommy Kaczocha:

- To był wielki wysiłek wszystkich chłopaków. Jest wiele rzeczy do poprawienia, ale jestem dumny z tego, jak graliśmy razem, jako zespół. Aby pokazać nasz pełny potencjał, musimy grać na pełnych obrotach przez 4 kwarty. Na szczęście mamy taką możliwość w finale. Cieszę się, że mam okazję pokazać, że nie jestem tylko graczem defensywnym. Ja i Brandon zgraliśmy się na treningach, więc wiedzieliśmy, że to tylko kwestia czasu, kiedy będą tego efekty. Ten wynik to wysiłek całego zespołu i nie mogę się już doczekać finału.

Lowlanders Białystok - Tychy Falcons 41:20 (7:6, 21:0, 6:8, 7:6)

Punkty dla Lowlanders zdobyli: Tomasz Zubrycki - 18, Tommy Kaczocha - 18, Piotr Pamulak - 5
Punkty dla Falcons: Jan Szwej - 12, Rashad Still - 6, Dominik Niedziela - 2

Lowlanders Białystok zagrają w XV finale Polish Bowl z Panthers Wrocław, którzy w drugim półfinale bez problemu pokonali Archers Bydgoszcz 56:0