Dodana: 4 listopad 2019 08:29

Zmodyfikowana: 4 listopad 2019 08:29

Krajowy Konkurs Wiedzy Olimpijskiej „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego 1919–2019”

Polski Komitet Olimpijski (PKOL) świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej wyjątkowej okazji zorganizowano krajowy konkurs wiedzy olimpijskiej, w którym na wygranych czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Finałowe zmagania odbędą się już w najbliższy poniedziałek (04.10) w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej w Białymstoku. Imprezę Honorowym Patronatem objął Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 100 lat POKL.jpg
  • Do ścisłego finału przystąpi 18 z 128 dotychczas zakwalifikowanych zawodników.
  • Konkurs podzielono na trzy kategorie: uczniowie ze szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowch oraz kategorię otwartą – Open.   
  • Przedsięwzięcie finansowo wsparł Urzęd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.


Konkurs, oprócz uczczenia okrągłej rocznicy powstania PKOL, przygotowany został z myślą o promowaniu edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, wskazywaniu młodzieży wartościowych wzorców osobowych i zachowań.

Dwa etapy finału

Zmagania rozpoczną się od części pisemnej, która odbędzie się w sali konferencyjnej I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku prz ul. Brukowej 2. Ten etap pozwoli na wyłonienie po 6 najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. Następnie uczestnicy przejdą do budynku OiFP, gdzie ok. 10.30 nastąpi uroczyste otwarcie Finału, zaś początek zmagań dla 18 finalistów zaplanowano na 11.45. W tej części zawodnicy będą musieli wykazać się m.in. znajomością wyglądu czy życiorysów olimpijczyków oraz wiedzą nt. konkurencji olimpijskich na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Najważniejsza i najprzyjemniejsza część poniedziałkowego spotkania - wręczenie nagród, pucharów i dyplomów - przewidziana jest na godz. 14.30.

Finał Krajowego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej organizują Podlaska Rada Olimpijska Polskiego Komitetu Olimpijskiego wspólnie z Podlaskim Kuratorium Oświaty.

(oprac.aa)

facebook