Dodana: 7 listopad 2018 12:32

Zmodyfikowana: 7 listopad 2018 12:32

Koluchstyl na Burneika Sports Festiwal

W pierwszy weekend listopada ( 3-4.11) polska dyscyplina Koluchstyl gościła na Targach Sportowych – Burneika Sports Festiwal. Organizatorem Festiwalu był Hardkorowy Koksu – Robert Burneika. Oprócz Koluchstyl na targach zaprezentowali się między innymi strongmani, kulturyści, judocy, trójboiści i zawodnicy K 1. A wszystko to działo się w hali EXPO w Warszawie.

Ilustracja do artykułu 1.jpg

Pierwszego dnia zawodnicy Koluchstyl zaprezentowali swoją dyscyplinę  poprzez udział w Grand Prix Seniorów w Koluchstyl. Zawody  zostały rozegrane w sześciu kategoriach wagowych, a medalistów dekorował organizator Robert Burneika.
Laureaci otrzymali medale ufundowane przez Organizatora Festiwalu. Natomiast Robert Burneika otrzymał od twórcy stylu Wiesława Kolucha Honorowy 1 Dan w Koluchstyl za integrację wszystkich dyscyplin sportowych.

Wśród seniorów, jak zwykle najlepiej zaprezentował się KS Sumo Koluch wyprzedzając Sokół Lublin i UKS Zdrowy Targówek Warszawa.
Z klubu Sumo Koluch w kategorii 100 kg bezkonkurencyjny był Paweł Zimnoch. W kategorii 83 kg Patryk Pietrzeniak zdobył I miejsce, a  Piotr Cwalina II miejsce.
W kategorii 74 kg Jan Romanowski zdobył złoto, a Piotr Kułakowski srebro.
W najniższej kategorii wagowej 67 kg na trzeciej pozycji uplasował się Grzegorz Cwalina.  W seniorkach w kategorii 65 kg Julia Łodzińska zajęła II miejsce.
Srebro również zdobyła Joanna Kruk w kategorii 58 kg.  Po zakończonym turnieju odbył się pokaz Koluchstyl w wersji bojowej.
Zawodnicy pokazali widzom, że Koluchstyl to nie tylko walka w systemie sportowym, ale również można poszerzyć swoje umiejętności w samoobronie.

Następnego dnia na macie zmierzyły się dzieci. W Ogólnopolskim Turnieju Dzieci w Koluchstyl wystąpiło 143 zawodników.
Dla młodych zawodników była to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami.
Zmagania dzieci na macie wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród widzów, jak również zawodników innych dyscyplin prezentujących się  podczas targów.
Założeniem Koluchstyl jest integracja.
Świetnym przykładem tego był udział w turnieju kilkorga zawodników z dyscypliny judo prezentującej się na targach w sąsiedztwie Koluchstyl. Każde dziecko otrzymało medal i dyplom za zdobyte miejsce w swojej kategorii wagowej, a na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia z Robertem Burneiką. W kategorii dzieci dominowały kluby z Lublina i kluby z Warszawy. Są to kluby, w których na lekcjach wf prowadzone są zajęcia Koluchstyl.

-Udział w tej imprezie to nie tylko promocja dyscypliny. Jest to również promocja Białegostoku, z którego pochodzi Koluchstyl – podkreśla Katarzyna Koluch -  Dziękujemy naszym sponsorom firmom Krex, Naftan, Vinci oraz Wiesławowi Omeljaniukowi- dodaje

źródło: ZS Koluchstyl

oprac.ak

facebook