Dodana: 5 październik 2019 21:41

Zmodyfikowana: 5 październik 2019 21:41

Kobieca drużyna ATS Białystok promuje Podlaskie

Trwa nowy sezon Ekstraklasy Kobiet 2019/2020 w tenisie stołowym. Kolejny rok uczestniczy w niej kobieca drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego ATS Białystok. Symboliczny czek na wsparcie zespołu przekazał Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu ATS Białystok tenis stołowy-06.jpg

Spotkanie z klubem SKTS Sochaczew to czwarty mecz w obecnym sezonie kobiecej ekstraklasy tenisa stołowego.

- Bardzo cieszę się, że mogę być tu dziś z wami i uczestniczyć w meczu z wiceliderem rozgrywek – powiedział na wstępie spotkania marszałek Artur Kosicki. – W ekstraklasowej rywalizacji życzę wam jak największych sukcesów. Warto być ambitnym, by osiągać jak najwyższe cele – powiedział.

Przed meczem wręczył drużynie symboliczny czek na wsparcie obecności zespołu w najwyższej klasie rozgrywek kobiecego tenisa stołowego w Polsce. Marszałkowi towarzyszył prof. Henryk Wnorowski, Poseł na Sejm RP.

ATS Białystok to kolejna drużyna, która uzyskała wsparcie urzędu marszałkowskiego. Środki z budżetu województwa podlaskiego zostały przekazane na promocję regionu w ramach rozgrywek ligowych Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym.

Akademia Tenisa Stołowego (ATS) powstała w 2007 roku. Od 2017 roku białostocka drużyna, która skupia najmłodsze zawodniczki w lidze, występuje w najwyższej klasie rozgrywek w tenisie stołowym kobiet. Jest jedną z największych szkół tenisa stołowego w Polsce. Klub może poszczycić się licznymi sukcesami. Tylko w 2019 jego zawodniczki zdobyły srebrny i brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski (U21).

mn / red. is

facebook