Dodana: 6 marzec 2018 09:47

Zmodyfikowana: 6 marzec 2018 09:47

Klubowy rekord pobity! Żółto-Czerwoni odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu

Jagiellończycy pokonali w poniedziałek na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku Wisłę Kraków 2:0. Gole w meczu 26. kolejki strzelali Przemysław Frankowski i Nemanja Mitrović.

Po czterech zwycięstwach z rzędu na inaugurację wiosny piłkarze Ireneusza Mamrota w poniedziałkowy zimny wieczór przy Słonecznej chcieli pobić klubowy rekord, odnotowując piątą kolejną wygraną. Po wspaniałym triumfie przy Łazienkowskiej z Legią (2:0), Jagiellończycy musieli sobie przeciwko również niepokonanej w 2018 roku Wiśle radzić sobie bez kontuzjowanego Bartosza Kwietnia i chorego Karola Świderskiego.

Większe straty były jednak po stronie gości, wśród których nie mogli zagrać Vullnet Basha (kontuzja), a także trzej podstawowi obrońcy  - Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez (obaj kontuzjowani) oraz Maciej Sadlok (kartki). Gdy na początku spotkania konieczność zmiany zgłosił także Marcin Wasilewski, defensywa Wisły była mocno przemeblowana.

Mimo to, pierwsze pół godziny tego spotkania było bardzo wyrównane. Mecz zaczął się od efektownego, ale niecelnego strzału Romana Bezjaka przewrotką, a potem dwie świetne szanse miał Carlitos, który po długich piłkach za linię obrony Jagi najpierw został świetnie powstrzymany przez Ivana Runje, a następnie w idealnej okazji fatalnie spudłował.

W kolejnych minutach oglądaliśmy głównie strzały z dystansu. Po stronie Jagi próbowali Arvydas Novikovas, Roman Bezjak i Łukasz Burliga, a ze strony Wisły Tomasz Cywka i Rafał Boguski. Żadne z tych uderzeń nie zagroziło jednak poważniej bramce rywala. Dobrą sytuację po rzucie rożnym miał też Ivan Runje, ale i on strzelił z powietrza niedokładnie.

Na szczęście, Żółto-Czerwonym udało się objąć prowadzenie. Nasza drużyna w efektowny sposób wyszła spod niezłego pressingu rywali, po czym Przemysław Frankowski efektownie rozegrał piłkę z Guilherme i płaskim strzałem w długi róg bramki pokonał Juliana Cuestę. Dzięki bramce z 41. minuty spotkania Jagiellona prowadziła do przerwy z Wisłą 1:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bardzo groźnej akcji Carlitosa, który poradził sobie z Nemanją Mitroviciem, ale po jego zagraniu przed bramkę jeden z Wiślaków nie trafił w piłkę. Po chwili goście byli blisko bramki samobójczej, ale Julian Cuesta zdołał uratować sytuację po nieporozumieniu z Matejem Palciciem i złapał piłkę przed linią bramkową.

Wraz z upływem godziny gry w sytuacji  sam na sam z hiszpańskim bramkarzem Wisły znalazł się Roman Bezjak, ale przegrał ten pojedynek. W odpowiedzi, w okolicach 70. minuty trzykrotnie do wyrównania mógł doprowadzić Jesus Imaz, jednak w niezłych okazjach najpierw nie zdołał pokonać Mariusza Pawełka, następnie nie opanował piłki za linię obrony Żółto-Czerwonych, aż wreszcie po chwili został zablokowany w naszym polu karnym.

Na dwanaście minut przed końcem meczu naszej drużynie udało się przypieczętować wygraną. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arvydasa Novikovasa celnym strzałem głową popisał się Nemanja Mitrović, zdobywając premierową bramkę w barwach Jagiellonii.

Do końca spotkania nic ciekawego już się pod obiema bramkami nie wydarzyło, a na uwagę zasługiwał jedynie debiut Islandczyka Bodvara Bodvarssona, który w ostatnich minutach zastąpił na boisku Przemka Frankowskiego.

Jagiellonia pokonała przy Słonecznej Wisłę Kraków 2:0 i osiągając piąte zwycięstwo z rzędu w LOTTO Ekstraklasie pobiła klubowy rekord w tym względzie. Żółto-Czerwoni umocnili się na szczycie tabeli, a już w niedzielę czeka ich wyjazdowy szlagier w Poznaniu z miejscowym Lechem.