Dodana: 10 kwiecień 2019 13:58

Zmodyfikowana: 10 kwiecień 2019 13:58

Jagiellonia w finale Pucharu Polski

Dwa gole Tarasa Romanczuka, kapitana Jagielloni Białystok we wtorkowym (9 kwietnia br.) meczu z Miedzią Legnica (2:1) pozwoliły żółto-czerwonym na awans do pucharowego finału.

Kibice Jagielloni Białystok w żółto-czerwonych strojach na trybunie

Finał odbędzie sie 2 maja br. na Stadionie Narodowym w Warszawie, a wtorkowy mecz w Białymstoku okrzyknięty juz został "meczem sezonu przy Słonecznej". W obecności 18-tysięcznej widowni zgromadzonej na trybunach przy ul. Słonecznej pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Dopiero w 61 minucie spotkania padł pierwszy celny strzał kapitana żółto-czerwonych uszczęśliwiając białostocką publiczność. Goście nie dali jednak za wygraną i na trzynaście minut przed końcem podstawowego czasu gry uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Petteri Forsell - i było 1:1. W doliczonym czasie gry Taras Romanczuk jednak przechylił szalę zwycięstwa i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Guilherme pięknym strzałem głową posłał piłkę do bramki. Tym samym Jagiellonia jedzie na finał.