Dodana: 15 luty 2021 08:47

Zmodyfikowana: 15 luty 2021 10:05

Jagiellonia remisuje z mistrzem Polski

W ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok gościła na własnym stadionie najlepszą drużynę poprzedniego sezonu – Legię Warszawa. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1:1, a bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Jesus Imaz.

Widok na zieloną murawę i trybuny na Stadionie Miejskim w Białymstoku

Pojedynki z Legią Warszawa od wielu lat elektryzują kibiców z Białegostoku. Tym razem, mimo że fani nie mogli zasiąść na trybunach, to emocji nie było mniej.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Jagiellonii Białystok. Już w drugiej minucie błąd popełnił golkiper rywali, Cezary Miszta i po analizie VAR sędzia Szymon Marciniak odgwizdał rzut karny. Do 11 podszedł niezawodny Jesus Imaz i Duma Podlasia szybko wyszła na prowadzenie.

15 minut później mieliśmy już jednak remis. Tym razem po drugiej stronie boiska napastnika Legii sfaulował Błażej Augustyn. Rzut karny na gola zamienił Tomas Pekhart, który z 15 bramkami zajmuje pierwsze miejsce na liście strzelców polskiej ligi.

Cały mecz obfitował w dużą ilość walki i zaangażowania. Arbiter tego spotkania był zmuszony pokazać aż 7 żółtych kartek. Więcej z gry miała jednak Legia Warszawa. Goście kilkukrotnie mogli pokonać bramkarza Jagiellonii, w tym dwa razy trafiając w poprzeczkę. Najlepszą okazję na zmianę wyniku po stronie Jagi miał Jesus Imaz, który przegrał pojedynek sam na sam z Cezarym Misztą.

Po tym meczu Jagiellonia zajmuje szóste miejsce w tabeli i do podium traci tylko cztery punkty.

Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1) Legia Warszawa
Bramki: Jesus Imaz 4’ - Tomas Pekhart 18’

Jagiellonia: X. Dziekoński – P. Olszewski, B. Tiru, B. Augustyn, B. Nastić (B. Wdowik 46’)  – A. Borysiuk, M. Pospisil (B. Kwiecień 88’) – K. Twardek (M. Makuszewski 70’), J. Imaz, F. Cernych (P. Mystkowski 42’), J. Puljic (M. Bartniczuk 70’)

tekst: Bartek Modzelewski