Dodana: 29 kwiecień 2021 11:32

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2021 09:09

Jagiellonia Białystok remisuje z Rakowem Częstochowa

W meczu 28 kolejki PKO Ekstraklasy zespół Jagiellonii zremisował bezbramkowo z drużyną Rakowa Częstochowa. Ten wynik oznacza, że Mistrzem Polski w sezonie 2020/2021 została Legia Warszawa.

Piłkarz w żółto-czerwonym stroju biegnie z piłką po boisku

Przed spotkaniem w Białymstoku, goście z Częstochowy mieli jeszcze matematyczne szanse na walkę o mistrzowski tytuł. Aby pozostać w wyścigu o to trofeum musieli oni zwyciężyć na stadionie przy ulicy Słonecznej.

Jagiellonia Białystok tego zadania nie zamierzała gościom ułatwiać. Pomimo nie bycia faworytem tego starcia, podopieczni Rafała Grzyba mieli swoje szanse na zdobycie bramki. Żadnemu z zawodników jednak ta sztuka się nie udała. Z bardzo dobrej strony za to pokazali się natomiast dwaj bramkarze. Pavels Steinbors po dobrym początku meczu i wybronieniu kilku trudnych sytuacji uległ kontuzji. Zastępujący go młody Xavier Dziekoński wywiązał się z roli zmiennika bardzo dobrze. Szczególnie w ostatnich fragmentach spotkani, kiedy to wybronił dwie decydujące piłki w trudnych sytuacjach.

Jagiellonia Białystok remisując ten mecz definitywnie pozbawiła Raków Częstochowa szans na sięgnięcie po mistrzostwo kosztem Legii Warszawa.

Jagiellonia Białystok 0-0 Raków Częstochowa

Jagiellonia: Pāvels Šteinbors (40, Xavier Dziekoński) - Tomáš Přikryl, Błażej Augustyn, Myrosław Mazur, Bartłomiej Wdowik - Konrad Wrzesiński (64, Martin Pospíšil), Bartosz Kwiecień, Taras Romanczuk, Przemysław Mystkowski (64, Jakov Puljić), Bartosz Bida (63, Godfrey Stephen) - Jesús Imaz

 

tekst i fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook