Dodana: 3 grudzień 2019 08:59

Zmodyfikowana: 3 grudzień 2019 08:59

IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International BudoKai w Zambrowie

W miniony weekend w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International BudoKai. Zawodnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych i wagowych, a zawody połączono ze zbiórką charytatywną dla Ksawerego Jasińskiego.

Ilustracja do artykułu MP17.jpg

Oficjalnego otwarcia dokonał Kazimierz Dąbrowski, Burmistrz Zambrowa. Wśród honorowych gości obecni byli m.in. Michał Klimowicz i Bogdan Puczyński - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Chu Van Truong - Prezes Wietnamskiej Federacji, Nguyen Hoang Tuyen - Prezes Stowarzyszenia Wietnamskiego Kung Fu oraz Państwo Jasińscy w raz z małym Ksawerym, na którego operację karatecy zebrali ponad 2900 zł.

W Mistrzostwach wystartowało około 300 uczestników z Polski i Wietnamu. Rywalizacja rozpoczęła się eliminacjami, a później najlepsi zawodnicy przeszli do walk finałowych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy.  Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy z naszego regionu, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce zawodów.

Organizatorem był Mazowiecko-Podlaski Klub Karate oraz Polska Federacja Sztuk Walki Budokai z prezesem Arturem Więzowskim na czele. Mistrzostwa odbyły się m.in. dzięki wsparciu finansowemu Marszałka Województwa Podlaskiego.

Źródło:  Polska Federacja Sztuk Walki Budokai

oprac. bm

facebook