Dodana: 15 czerwiec 2019 13:21

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2019 13:28

Interesujesz się Olimpiadą? Ten konkurs jest dla Ciebie

Polski Komitet Olimpijski (PKOL) świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej wyjątkowej okazji zorganizowano krajowy konkurs wiedzy olimpijskiej, w którym na wygranych czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Pięć kółek - symbol olimpiady

Konkurs, oprócz uczczenia okrągłej rocznicy, przygotowany został z myślą o promowaniu edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu i olimpizmu, wskazywaniu młodzieży wartościowych wzorców osobowych i zachowań. Został on podzielony na trzy kategorie:

1. Szkoły podstawowe (klasy IV-VIII)
Ok. 20% pytań dotyczy ogólnych zasad olimpizmu, ceremoniału i symboliki Igrzysk.
Ok. 80% wymaganej wiedzy dotyczy startów polskich olimpijczyków od Igrzysk XXIV Olimpiady w Seulu i XV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary 1988 roku do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018 (nazwy konkurencji, kategorii/dystansów itp., imię/imiona i nazwisko/nazwiska medalistów, osiągniecia-kolor medalu, dokładny wynik sportowy, a także podstawowe informacje o wszystkich polskich olimpijczykach startujących w tym okresie).

2. Szkoły ponadpodstawowe 
Ok. 20% pytań dotyczy ogólnych zasad olimpizmu, ceremoniału i symboliki Igrzysk, a ponadto - historii polskiego ruchu olimpijskiego oraz znajomości konkurencji olimpijskich.
Ok. 80% wymaganej wiedzy dotyczy startów polskich olimpijczyków od XI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sapporo i XX Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018 (nazwy konkurencji, kategorii/dystansów itp., imię/imiona i nazwisko/nazwiska medalistów, osiągniecia - kolor medalu, dokładny wynik sportowy, a także podstawowe informacje o wszystkich polskich olimpijczykach startujących w tym okresie). 

3. Kategoria OPEN dla indywidualnych osób pełnoletnich
Ok. 20% to wiedza z zakresu historii i problematyki polskiego ruchu olimpijskiego.
Ok. 80% wymaganej wiedzy dotyczy startów polskich olimpijczyków od I Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chamonix i VIII Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 1924 roku do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w PyeongChang 2018 (nazwy konkurencji, kategorii/dystansów itp., imię/imiona i nazwisko/nazwiska medalistów, osiągniecia-kolor medalu, dokładny wynik sportowy, a także podstawowe informacje o wszystkich polskich olimpijczykach).


W pierwszym etapie konkursu (internetowym) udział wezmą reprezentacje szkół, składające się maksymalnie 10 uczniów z danej szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej - wyłącznie na podstawie listy uczestników sporządzonej podczas rejestracji szkół. W kategorii OPEN osoby, które zarejestrowały swój udział (nieograniczona liczba osób dorosłych).

Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną i będą trwały w dn. 7-12 października 2019 na stronie białostockiego kuratorium (link do strony) w zakładce aktualności.

facebook