Dodana: 11 lipiec 2019 10:24

Zmodyfikowana: 11 lipiec 2019 10:24

I liga piłki nożnej na Dojlidach

Przed nami weekend sportowych emocji na plaży miejskiej Dojlidy. Odbędzie się tu Pierwszy Turniej I Ligi Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na boisku zmierzy się dziewięć zespołów, które walczą o awans do Ekstraklasy.

Ilustracja do artykułu DSC_0805.jpg

W weekend Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy" mogą odwiedzić fani i kibice piłki nożnej. W trakcie meczów pada wiele efektowych bramek, a najbardziej widowiskowe to te, które zdobywane są po tzw. przewrotkach. Na takie akcje i sportowe emocje na pewno można liczyć w sobotę i niedzielę. Na Dojlidach odbędzie Turniej I Ligi Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zmierzą się w nim I-ligowe drużyny piłkarskie seniorów. Zwycięzca oraz druga drużyna uzyska awans do Ekstraklasy. Wystartuje dziewięć zespołów: Zdrowie Garwolin, Hetman Tykocin, KP Rapid Lublin, BSC Termy Poddębice, Heiro Rzeszów, FC Toruń, Zgoda Chodecz BST, KS Sośnica Gliwice, AP Kotwica Kołobrzeg. Województwo podlaskie reprezentować będzie KS Hetman Skłodowscy Tykocin, drużyna, która ma spore doświadczenie w graniu na plaży. Występowała już w rozgrywkach I ligi, wielokrotnie brała także udział w turniejach piłki nożnej plażowej organizowanych w . Na swoim koncie ma m.in. tytuł mistrza województwa podlaskiego. Niektóre z tych zespołów dobrze znają boisko na Dojlidach. Zgoda Chodecz przed rokiem wygrała w Otwartych Mistrzostwach Wschodniej Polski w piłce nożnej plażowej. 

Impreza organizowania jest w ramach 90-lecia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. To jeden z dwóch turniejów organizowanych tego lata pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej, drugi odbędzie się w Toruniu w dniach 26-28 lipca.

mat. BOSiR / oprac. mn

fot. BOSiR

facebook