Dodana: 25 listopad 2019 10:28

Zmodyfikowana: 25 listopad 2019 10:28

Historyczne zwycięstwo w "Suwałki Arena"

W historycznym meczu 6. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki pokonał Indykpol AZS Olsztyn (25:20, 25:19, 23:25, 27:25). MVP sobotniego spotkania został Andreas Takvam, środkowy gospodarzy.

Ilustracja do artykułu mg-5660_1574530011_0011.jpg

Obie ekipy miały okazję mierzyć się m.in. w ramach Memoriału Józefa Gajewskiego, ale nigdy w ramach rozgrywek PlusLigi. W meczu otwarcia hali widowiskowo-sportowej "Suwałki Arena" faworytem byli olsztynianie. Trener Andrzej Kowal postawił jednak na sprawdzone rozwiązania, które miały przynieść pozytywne efekty i pozwolić nawiązać gospodarzom równorzędną walkę z doświadczonym rywalem.

Pierwsze dwie partie to szybka i skuteczna gra biało-niebieskich. Niesieni dopingiem gospodarze seriami zdobywali punkty, czym studzili nastroje przyjezdnych. Wsparcie zgromadzonych kibiców z każdą minutą rosło, co pozwoliło siatkarzom Ślepska na komfortową grę. Na uwagę zasługuje również przyjazd dużej grupy kibiców z Olsztyna. W szeregach Indykpolu brakowało natomiast skuteczności w ataku, mnożyły się także błędy w rozegraniu.

W trzeciej odsłonie Paolo Montagnani, trener olsztynian, częściej zaczął sięgać po zmiany, które wniosły do gry gości odrobinę świeżości. Zmiennicy dobrze wykonali swoją pracę i przedłużyli szanse przyjezdnych na końcowy triumf, zwyciężając na przewagi.

Czwarta partia stała pod znakiem długich wymian z obu stron, ofiarnych obron i skutecznej gry blokiem biało-niebieskich, gdzie dzielił i rządził Andreas Takvam, MVP sobotniego meczu. Olsztynianie do samego końca dzielnie walczyli o pozostanie w grze, ale ostatecznie musieli uznać wyższość swietnie dysponowanych siatkarzy Ślepska.

Historyczne zwycięstwo w domowym meczu PlusLigi stało się faktem.

 

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 27:25)

Ślepsk Malow Suwałki: Rudzewicz, Takvam, Rohnka, Tuaniga, Bołądź, Szerszeń - Filipowicz, Stańczak (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Gonciarz, Klinkenberg.

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Andringa, Pietraszko, Woicki, Żaliński, Mousavi - Żurek (libero) oraz Kapica, Mika, Zabłocki (libero).

MVP: Andreas Takvam (Ślepsk Malow Suwałki).

 

Żródło: MKS Ślepsk Malow Suwałki

facebook