Dodana: 26 sierpień 2019 10:50

Zmodyfikowana: 26 sierpień 2019 13:00

Green Velo w miasteczku Radia Zet w Augustowie

Niedziela ( 25 sierpnia br.) w Augustowie upłynęła pod znakiem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo i Radia Zet. Udział w atrakcjach i promocji rowerowego szlaku na antenie radia wziął Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Marek Malinowski, członek zarządu z redaktorem radia Zet w kapeluszu  i dziennikarką tej rozgłośni trzymająca mikrofon - przybija piątki.

Na Rynku Zygmunta Augustwa w centrum miasta rozstawiły się namioty i atrakcje Radia Zet a wśród nich m.in.: zajęcia fitness z profesjonalną instruktorką, możliwość gry w piłkę nożną, siatkową i koszykówkę. Podczas wydarzenia organizowanych było wiele konkursów, zarówno na miejscu w Augustowie, jak i na antenie radiowej. 

Obecny podczas imprezy Marek Malinowski, członek zarządu województwa na antenie Radia Zet opowiadał o Szlaku Green Velo i atrakcjach turystycznych w Podlaskiem a także wspomniał o odnodze wschodniego szlaku, czyli August Velo oraz możliwości podróżowania wzdłuż Kanału Augustowskiego aż do granicy z Białorusią.

W miasteczku do dyspozycji turystów i mieszkańców byli także pracownicy Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Udzielali informacji na temat atrakcji turystycznych, możliwości spędzenia wolnego czasu w regionie oraz udostepniali materiały promocyjne o województwie. Wojewódzkie stoisko odwiedzali  zarówno mieszkańcy Augustowa, jak też turyści z Polski i z zagranicy. Większość z nich to rowerzyści przemierzający szlak Green Velo. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również kapsuła 5D, w której można było obejrzeć film dotyczący Wschodniego Szlaku Rowerowego.

Akcja Aktywne Lato z Radiem Zet zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego we współpracy z Urzędem Miasta w Augustowie.

mat. UMWP/red.art

facebook