Dodana: 5 wrzesień 2019 09:10

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2019 09:10

Grand Prix Polski w bilardzie. Sebastian Batkowski wrócił z Gdańska ze złotem

Po wakacyjnej przerwie w miniony weekend do rywalizacji powrócili polscy bilardziści. W gdańskim klubie bilardowym „Green Club” odbył się piąty w tym roku rankingowy turniej Grand Prix Polski Wik Pol Tour. W stawce blisko 80 zawodników z całej Polski znaleźli się reprezentanci sokólskiego klubu: Sebastian Batkowski i Karol Zielenkiewicz.

Moment dekoracji.

Sebastian  Batkowski zaprezentował bilard na najwyższym europejskim poziomie, zdobywając złoty medal i umacniając się tym samym na pozycji lidera Krajowego Rankingu. W pokonanym polu pozostawił całą  czołówkę polskich bilardzistów. Sebastian w półfinale pokonał Mariusza Skonecznego z Duetu LipińskiTomaszów Mazowiecki , a w finale Mieszka Fortuńskiego  z DSB Folie Bieruń - obaj to drużynowi Mistrzowie Europy. Dodajmy, że przed rokiem w Gdańsku również zwyciężył Batkowski w finale z Mieszkiem Fortuńskim.                    

Karol Zielenkiewicz jeden z najmłodszych uczestników turnieju nie przebrnął rundy grupowej. Z przyczyn zawodowych w Gdańsku nie wystartowali pozostali zawodnicy sokólskiej kadry.                                                                                                                         

 

za: Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe
oprac.aa

facebook