Dodana: 24 lipiec 2021 17:31

Zmodyfikowana: 27 lipiec 2021 15:57

GKS CUP, czyli klimat podlaskiej A Klasy

KS Turośnianka to zwycięzca turnieju GKS CUP rozegranego w sobotę (24.07) w Rutkach k. Zambrowa. Triumfator zawodów pokonał trzy inne drużyny z podlaskiej A Klasy. Nagrody zwycięzcom oraz najlepszym zawodnikom wręczyli m.in. radna wojewódzka Wanda Mieczkowska oraz poseł Kazimierz Gwiazdowski. Organizator turnieju – GKS 1984 Rutki - jest jednym z wielu lokalnych klubów wspieranych przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

Turniej zorganizowany został przez GKS 1984 Rutki, a odbył się na boisku przy Szkole Podstawowej im. 2 pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach-Kossakach.  Wystąpiły w nim cztery drużyny, które w tym sezonie występować będą w A Klasie – rozgrywkach najniższego szczebla organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Na zielonej murawie zmierzyły się ze sobą dwie drużyny gospodarzy – GKS 1984 Rutki, KS Turośnianka, oraz spadkowicz z Klasy Okręgowej – Bocian Boćki.. Najlepsi okazali się zawodnicy KS Turośnianka, którzy zdobyli łącznie 6 punktów. Kolejne miejsca zajęli GKS Rutki I, GKS Rutki II i Bocian Boćki.

Po emocjonujących rozgrywkach przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych drużyn oraz zawodników, którzy otrzymali pamiątkowe puchary. Podczas wydarzenia statuetki otrzymali także zawodnicy GKS-u Rutki, którzy w kibicowskim głosowaniu na Facebook’u zwyciężyli w pięciu kategoriach.

Na koniec klub z Rutek podziękował wszystkim zaangażowanym w rozwój klubu w jego pierwszym po ponad 15-letniej przerwie na poziomie seniorskim. Pamiątkowe statuetki otrzymali m.in. poseł Kazimierz Gwiazdowski, Dariusz Modzelewski - wójt gminy Rutki, Anna Wądołowska - dyrektor SP w Rutkach, sponsorzy, a także radna wojewódzka Wanda Mieczkowska reprezentująca podlaski smorząd, która przeczytała również list od Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego.

- Cieszę się, że jako Zarząd Województwa Podlaskiego, wspieramy wiele form aktywności fizycznej, począwszy od zawodowstwa - w ramach nowatorskiego projektu „Team Podlaskie”, jak i lokalnych sportowców - amatorów, kreując Podlaskie na doskonałe miejsce do realizowania sportowych pasji – napisał w swoim liście Artur Kosicki.

Wanda Mieczkowska wręczyła Mariuszowi Rykaczewskiemu, Prezesowi Stowarzyszenia KOS 1984 Rutki symboliczny czek na kwotę 20 tys. zł z budżetu województwa na pokrycie wszystkich niezbędnych do funkcjonowania klubu kosztów.