Dodana: 21 styczeń 2020 15:11

Zmodyfikowana: 21 styczeń 2020 15:11

Gala 65. Plebiscytu Sportowego za nami

W sobotę nagrodzeni zostali najbardziej popularni sportowcy województwa podlaskiego. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele wielu dyscyplin. Zarząd Województwa Podlaskiego reprezentował Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa.

Ilustracja do artykułu BIA_180120_WW_IMG_2304.jpg

 - Jesteście Ambasadorami naszego regionu i poprzez swoje osiągnięcia sportowe i osobowość bardzo dobrze promujecie Województwo Podlaskie – mówił na wstępie Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. Przypomniał też, że rok 2020 rok jest rokiem szczególnym dla sportowców, bo rokiem olimpijskim. - Życzę aby jak największa ilość sportowców mogła reprezentować Polskę i nasz region na Olimpiadzie, osiągając jak najlepsze wyniki – podsumował.

Głosowanie i wybór laureatów odbywał się w różnych kategoriach i dwuetapowo. Najpopularniejsi sportowcy z poszczególnych powiatów rywalizowali później o tytuł najpopularniejszych sportowców w skali całego województwa.

Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:​

1) Sportowiec Junior (dziewczynki) – Karolina Harackiewicz, Reso Akademia 2012, Suwałki, piłka nożna,

2) Sportowiec Junior (chłopcy) – Jakub Chojnowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stawiskach, lekkoatletyka,

3) Sportowiec Roku (kobiety) – Joanna Strzałkowska, KPR Białystok, Białystok, piłka ręczna,

4) Sportowiec Roku (mężczyźni) – Adrian Niemyjski, SPR Nowe Piekuty, Kostry Noski, piłka ręczna,

5) Trener Roku – Anna Trusewicz, Akademia Piłkarska Talent, Białystok, piłka nożna

6) Drużyna Roku: Klub Sportowy Wschód, zapasy.

Odrębną kategorią był tytuł Czempionów - sportowców nominowanych przez kapitułę redakcyjną "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego", na których mogli głosować wszyscy czytelnicy. Pierwsze miejsce wśród Czempionów zajęła lekkoatletka Podlasia Białystok Marlena Gola, drugie - tenisista stołowy Wang Zeng Yi, zawodnik Dojlid Białystok, a trzecie Anna Bańkowska – również lekkoatletka Podlasia Białystok.

Tegoroczna edycja Plebiscytu "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego" na Najpopularniejszego Sportowca Województwa Podlaskiego odbyła się na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Gospodarzem wydarzenia był Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Współczesnej i Porannego.

mn

fot. Wojciech Wojtkielewicz

facebook